KRYZYS DUCHA

BŁOGOSŁAWIONA DUSZA

Współczesna nauka poszła głęboko w fizyczne ciało ludzkie, i wydaje się, że nie ma już tam żadnych tajemnic. Jednak zrozumienie aspektu egzystencji człowieka jest nadal bardzo ograniczone np. zrozumienie ludzkiej psychiki i intelektu.

Jednak natura duchowa zna te tajniki od tysięcy lat. Wie z czego się składa ciało brutto (fizyczne, emocjonalne, mentalne i duchowe) i wie, że zasadą w każdym człowieku jest: dusza i Bóg. My współcześni ludzie wiemy z czego składa się ciało fizyczne ale gorzej już z ciałem mentalnym lub umysłem, który jest naszą siedzibą emocji i psychiki. Prowadzi w nim niezliczoną ilość wrażeń z tego życia i poprzednich wcieleń... toteż tak trudno medycynie akademickiej leczyć nas z naszych chorób.

Ciało mentalne składa się z trzech części:
a). świadomy umysł, część naszych myśli i uczuć, których jesteśmy świadomi
b). podświadomy umysł, wszystko co się dokonało w naszym obecnym życiu z czego możemy czerpać pewne zyski np z naszej ziemskiej nauki, szkół itp
c). nieświadomy umysł, zawiera wszystkie wrażenia, które są związane z naszą przeszłością (dzieciństwo, co wcześniej robiliśmy a już tego nie pamiętamy, pragnienia)... to w nieświadomości jest ukrytych wiele naszych talentów, które są zagrzebane w piaskach przeszłości... nawet z poprzednich wcieleń.

Intelekt - czyli ciało przyczynowe, który zajmuje się procesem podejmowania decyzji i zdolności rozumowania.

Subtelne ego, które ma przeczucie, że jesteśmy oddaleni od Boga i jakoś ciągle koło niego krążymy.

Dusza to zasada - Bóg w nas i nasza prawdziwa Natura. Jest głównym składnikiem ciała subtelnego, który jest ułamkiem Najwyższego Boga.

Dusza jest nienaruszona przez wzloty i upadki człowieka w jego życiu, jest w stanie nieustannego błogosławieństwa. Tylko dla ludzi nieświadomych tak to wygląda, że dusza cierpi na upadki życia (czyli "Maje") ale to tylko stanowisko nieświadomego tej wielkiej prawdy ziemskiego obserwatora. Wszystkie te nieświadome cechy człowieka są niewiedzą... to tylko brak jego wiedzy w tym temacie, że nasza prawdziwa Natura, którą jest dusza jest zasadą - Bóg w nas!

To ta niewiedza jest przyczyną człowieka nieszczęścia... to taki człowiek jest mocno przyczepiony na tej Ziemi do swoich ziemskich bogactw, sławy, kraju, miasta, rasy... im większe przywiązanie tym wynika dla niego z tego faktu więcej nieszczęścia. W dodatku nie umie zaakceptować swojego bólu, choroby, które sam produkuje i jest jeszcze bardziej nieszczęśliwy.

Tylko przez własną identyfikację z własną duszą możemy doświadczyć wieczystego Błogosławieństwa.

Dusza i niewiedza łącznie razem stanowią wcieloną duszę, która jest mocna oddalona od duchowej wiedzy. Każdy z nas jest na pewnym etapie duchowej ewolucji - dzieje się to poprzez duchowe kontakty z zewnątrz, również i te fizyczne i możliwość dostępu do Błogosławionej duszy (Atma). Nie jest to możliwe aby tą Boską esencję - Błogosławioną iskierkę w człowieku unicestwić, oczywiście ta zawsze będzie dążyć do powrotu do swojego prawdziwego Ojca. Każdy z nas jest na innym poziomie duchowym. Ci bardziej zaawansowani mają więcej kontaktów z Błogosławioną duszą.

Nasze ciała są bardziej świetliste albo ciemne. Ciemność, która nas otacza to nasza duchowa ignorancja, czyli otoczka ciemności, w którą wkładamy naszą Błogosławioną duszę. Ten stan prowadzi do stanu postrzegania świata tylko za pomocą pięciu zmysłów i naszego ograniczonego intelektu. Tylko odpowiednia praktyka duchowa zmniejsza naszą ciemność i jesteśmy w stanie dostrzec własną duszę i doświadczyć przez nią Boga. To wtedy przemawia przez naszą duszę Bóg. Rozpoczynają się w nas błyski duchowych przeżyć i innych mistycznych doświadczeń, aż w końcu osiągamy całkowitą Komunię z Bogiem.

Ten końcowy stan to całkowite rozpuszczenie ignorancji duchowej i zablokowanie swojego ziemskiego blasku. Tak naprawdę nie żyjemy już dla siebie, staramy się pomóc innym osiągnąć ten sam stan.

Vancouver
20 June 2015

WIESŁAWA