KRYZYS DUCHA

BÓG, WIARA, KOŚCIÓŁ I LUDZIE
 

BÓG

To niemożliwe by opisać Boga, zawsze brakuje słów. Badać Boga ta szaleństwo samo w sobie! Wyrazić Najwyższe Źródło wszystkiego to majaczyć. Jak można wypowiedzieć pojęcie tego co jest dane w wizji i tak Niewyobrażalnej Wspaniałości...? Bez łaski i bez pełnego objawienia danego przez samego Boga to, czego oko nie widzi pozostaje na zawsze niewidzialne i całkiem zakryte.

Ale dzisiaj za naszych dni podoba się Bogu dawać nam całą pewność - jak dał ją niegdyś swoim uczniom i apostołom - potężnej obecności Ducha Świętego, Ducha Łaski, który nam pokaże drogę cnót prowadzącą dusze do Mistycznego Zjednoczenia z Oblubieńcem, Chrystusem.

Właśnie przygotowałem to wszystkim od początku waszego stworzenia, Wielką Komnatę, do której wprowadzę każdą duszę aby miała udział w Moim Mistycznym Małżeństwie.

Nikt nie jest dobry tylko Bóg i tylko Bóg sam może was przebóstwić.
Prowadząc was na drogę cnót przebóstwi was byście stali się kością z Jego kości i ciałem z Jego Ciała i aby was rozpoznano jako Jego potomstwo.
 

WIARA

Biada temu sercu, które nie ma wiary, gdyż takie serce nie będzie mieć ochronny w Moim Dniu. I biada tobie, który wytraciłeś wolę wytrwania w cnocie i prawości. Czy będziesz zdolny znieść doświadczenie ognia?

Nie sprzeciwiaj się Moim wysłańcom, którzy są jak dźwięczna księga i jak urząd prorocki. Oni pochodzą ode mnie.

Błąkacie się pośród bogactw świata, a kiedy chodzi o dostrzeżenie skarbów życiowych, które mogą być na was wylane aby was wspaniale przyoblec Mną samym - wcale tego nie zauważacie. Aby wam została objawiona łaska ujrzenia siebie w taki sposób jak ja was widzę, Moimi Boskimi Oczami, lamentowalibyście, bijąc się w pierś i poszybowalibyście na pustynię. Wasz żałosny wygląd całkowicie by was wzburzył. Lecz powiadam wam gdybyście ujrzeli was przyobleczonych we Mnie, wtedy bez przerwy głosilibyście Moją Wielkość.

Ukazuje wam teraz te skarby - choć nie wszystkie dla waszej przemiany i dla waszego przebóstwienia. Nadstaw nieco bardziej swojego ucha a pojmiesz Świętą Mądrość i Jego wypowiedzi.

Pisma nigdy nie kłamią, nie mogą być odrzucone, wy jednak odrzucacie ich części, dokonując grabieży także w ten sposób. Wielu z was należących do kościoła dziś go grabi. Okradacie go odmawiając uznania Mojego Ciała i dzielenia się Moją Boską Tajemnicą w sposób w jaki Ja ją naprawdę ustanowiłem. Grabicie Mój Dom przez to, co dotyczy określenia Wspaniałości Mojego Bóstwa i mojej Obecności w Eucharystii. Okradacie Mój Dom na wiele innych sposobów. Wzbudziłem i dałem wam proroków, nauczycieli a także cuda, dar uzdrawiania i liczne inne dary. Bóg prawdy daje a nie sprzedaje i na to nie pozwala.

Wy jednak okradacie Mój Dom, dziś go ogołacacie. Moje oczy są zbyt czyste aby patrzeć na ten bunt. Nie bądźcie więc zaskoczeni kiedy wezwę. Nie bądźcie zaskoczeni, kiedy w Mojej Łaskawości i Nieskończonej Miłości - zstąpię na was stworzenia aby popatrzeć przez okna waszych serc. Nie dziwcie się, że pomimo waszej zaskakującej nędzy ofiarowuję wam niezasłużoną ucztę z Królewską Hojnością i Majestatem, przychodzę was odziać samym sobą aby Moi Aniołowie prowadzili was do większych łask w Niebie.

Dzisiaj jestem jeszcze Bogiem Miłosierdzia, ale nie bądźcie zaskoczeni gdy przyjdę do was aby powiedzieć: teraz jestem Władcą, waszym Sędzią ...

Aby zniszczyć moje dary dla ludzkości, szatan w swej wściekłości wysłał tylu oraczy ilu zdołał aby zabrali się do pracy za twoimi plecami, żłobiąc bruzdy aby cię złamać.

Nie można mi oddać większej przysługi niż przyprowadzając do Mnie dusze. Niechaj ci nie brakuje odwagi, gdyż już samo spełnienie przysługi jest Boskim znakiem. Człowiek nie jest do tego zdolny bez Ducha Świętego. Ogień Ducha Świętego oczyszcza te dusze aby stały się przejrzyste jak diamenty i kryształy.

Boskość jest przed tobą pokolenie. Udzielam w tej ciemnicy światło objawienia, aby ożywić nie tylko twoją nadzieję lecz także twoją wiarę i miłość. Mam zamiar cię ocalić i nikt nie może mnie powstrzymać.

Czasy wasze są czasami Miłosierdzia, oto dlatego zsyłam Moje Słowo ziemi. Światło Objawienia aby dać wzrok wam ślepym.

Pójdź medytuj w Mojej Obecności Ja Jestem z tobą....
(Orędzie Jezusa Chrystusa, dane Vassuli Ryden)
 

KOŚCIÓŁ

Nie należy mówić źle o innych braciach odłączonych, będących w innych kościołach, w innych wiarach. Należy szukać prawd, umieć je zjednoczyć aby ten straszliwy nieporządek jaki panuje na całym świecie wiary połączyć.

Należy zgadzać się na modlitwy z innymi, na pracę z innymi jak przystało na dzieci tego samego Ojca. Nie przestawaj być uczestnikiem własnej wiary a jeszcze umiej wyciągnąć rękę ku innym.

Człowiek nie powinien szkodzić innemu człowiekowi. O to prosi dzisiaj Bóg.

WIESŁAWA