KRYZYS DUCHA

CZŁOWIEK I JEGO DARY

Istnieje wiele odmian stanów psychicznych czy duchowych darów dostępnych dla ludzi. Duchowo otwarte osoby mogą wykorzystywać dużą ilość darów, np. Jezus użył ich wszystkich w służbie dla innych ludzi.

Kiedy w człowieku budzi się duchowy potencjał zaczynają pojawiać się w nim wyższe zmysły, na początku zmienia się wzrok, słuch, smak, dotyk, zapach, ale to nadal jego pięć zmysłów, które zaczynają się wyostrzać. W chwili jeszcze głębszego otworzenia pojawia się szósty zmysł dodatkowa percepcja zmysłowa (ESP), kiedy zaczyna budzić się prawdziwa natura i wyższy duchowy potencjał, to dopiero od tej chwili zaczynają się rozwijać Boskie dary.

W chwili pojawienia się ESP człowiek będzie doświadczał obaw, lęków, jest to strach związany z przeżywaniem nowego, nieznanego sobie dotąd zjawiska. Odkrywanie w sobie nowych darów nie jest łatwym procesem, są chwile, że człowiek boi się sam siebie. Jeszcze trudniejsze będzie ich przekazywanie innym ludziom, którzy znali te osoby do tej pory zupełnie z innej strony. W dodatku wielu ludzi naskakuje na te osoby, które zaczynają przejawiać u siebie dary Ducha Świętego.

Biblia mówi o dziewięciu darach Ducha Świętego, można je podzielić na trzy kategorie.
1.Dar zrozumienia, mówienia i działania
2.Dary proroctwa, mądrości i wiedzy
3.Dary czynienia cudów: (rozbudzanie wiary u innych, zdolności uzdrawiania i czynienia innych rzeczy, które uchodzą za nadprzyrodzone).

Od Ducha Świętego człowiek może otrzymać dary i owoce. Jest różnica między tymi dwoma określeniami. Dary są zazwyczaj do użytku w stanie gotowym , chociaż korzystanie z nich może doskonalić się z biegiem czasu, otrzymujemy je z zewnętrznego źródła. Owoce powstają stopniowo w naszym wnętrzu.

Owoce potrzebują czasu, by móc się rozwijać osiągając swą doskonałość z pomocą wielu zewnętrznych czynników. Owoc Ducha jest wyrazem oraz rezultatem bogobojnego życia, które otrzymuje wierzący, podczas swojego nowego narodzenia. W niektórych przypadkach owoc może pojawić się natychmiast, lecz generalnie jest on rezultatem stopniowego wzrastania w łasce.

Natomiast dary Ducha możemy otrzymać nagle w każdym momencie naszej drogi w Chrystusie.

Zarówno dary jak i owoce powinny utrzymywać się nawzajem w równowadze. Dary Duchowe pozbawione Miłości są bezwartościowe, ale powinniśmy jasno podkreślić, że miłość jest raczej owocem niż darem.

Dar uzdrawiania chorych

Zdolności uzdrawiania chorych za pomocą modlitwy, dotyku, i cudownego uzdrowienia tych chorych, gdzie medycyna bywa bezsilna. Takie osoby na Ziemi są najwyższymi doktorami z Uniwersum (najczęściej bez żadnych dyplomów). Wysyłają energię, która uzdrawia inne ciała, a to tylko działają niewidzialne fotony światła, które podróżują około 200 mil na sekundę przez ciała wyżej rozwiniętych osób i przenikają do ciał chorych lecząc ich problemy.

Bóg objawia nam wiele rzeczy za pomocą różnych symboli: wizji, myśli, odczuwamy je duchem i ciałem, ale potrzeba wielkiej mądrości, aby umieć je zrozumieć i umieścić tutaj na Ziemi. Musimy też wiedzieć że podobne symbole przesyła nam „ciotka iluzja”, toteż zanim je chwycimy do ręki i zastosujemy w życiu należy je dobrze przeanalizować, nie tylko za pomocą intuicji, ale i za pomocą wiedzy.

Osoby umiejące kontaktować się z Bogiem mają inne umysły, inną osobowość i są otwarte na komunikację z Nim. Oczywiście wszystkie komunikaty należy wprzódy dobrze rozważyć i umieć umieścić w naszej przestrzeni. Bywają komunikaty, które wydają się dla nas nieistotne, bywają słabo widoczne, ale to są prawdziwe dary.

Telepatia

Umożliwia dotarcie do umysłu bez użycia werbalnych lub fizycznych znaków, języka i symboli. Tak się z nami porozumiewają Wyższe Istoty ... nie ma tam słów, chociaż te pulsują w naszym sercu łącznie z barwą głosu.

Telepatia między ludźmi i zwierzętami jest udowodnionym faktem. Matka instynktownie wie, kiedy jej dzieci są w niebezpieczeństwie, wszyscy mamy w sobie tego rodzaju energie, lecz u niektórych ludzi są one mocniej rozwinięte.

Ale wystrzegajmy się gadania umysłu, gonitwy myśli ... jeśli ktoś umie żyć w ciszy rozpozna te kanały, które w naszym umyśle krzywo nadają i potrafi je wyciąć w tej samej chwili. Jeśli osoba tego nie potrafi jej stan bywa opłakany, ponieważ nie może nadążyć za własnym umysłem, co często doprowadza ją do szału.

Telepatia to komunikacja z umysłu jednej duszy do umysłu drugiej duszy bez widocznego fizycznego kontaktu. W naszym umyśle pojawiają się nie tylko czyste telepatyczne impulsy, często dobijają się do niego nieproszeni goście - „obce astralne formy”, przerażające i upiorne, które narzucają nam własne działania, są to psychiczne ataki, nadają swoje komunikaty najczęściej do zagubionych i śpiących umysłów. Bywa to albo chęć przekierowania tej osoby na swoje drogi, albo znęcanie się i spowodowanie strachu i oczywiście wykorzystania naszej „najsłodszej” energii.

Każdy z nas przeżył takie chwile kiedy czuł się otoczony przez dokuczliwe, napastliwe i złowrogie istoty (myśli), które atakują nasze ciała i umysły.

Każdy z nas dał się złapać na pasożytniczą telepatię, każdy z nas dał się zwieść bestii szaleństwa, która potrafi miło szeptać, jest mistrzem iluzji i nadawania obrazów na ekranie umysłu. Kto się daje zwieść na pierwsze ich pukanie i w porę się nie ocknie łatwo zostaje wprowadzony w ich świat i jest topiony jeszcze głębiej, i nawet nie podejrzewa, że jest już uzależniony od innych wpływów.

Uprowadzonym szyfrują aury według własnych potrzeb, tym opornym starają się je bez przerwy infekować, a później spacerują po ich polach jak chcą i mocno trzymają się źródeł swoich energii. Mają bardzo łatwy dostęp do ludzi, którym obcy jest ten świat, albo w niego nie wierzą. Jest to tzw. cicha inwazja.

Aby uśpić człowieka czujność często dają mu coś słodkiego dla duszy .... gorące słówka miłości, czułości, słodkich komplementów, a nawet obrazów, przekazów .... a człowiek próżny łasy jest na takie przynęty. Toteż uważajcie na swoje marzenia, swoje sny, bo może to być tylko wasz własny scenariusz wykradziony wam z waszego umysłu.

Ludzie, którzy nie są uzależnieni w 100% potrafią zidentyfikować swoich najeźdźców, potrafią odpierać psychiczne ataki, gorzej z mocno uzależnionymi, ci będą walczyć z wszystkimi tymi osobami, które otwierają im oczy na ich problem, znaczy całkowicie już wsiąkli w ten świat, nie rozpoznają mrocznego scenariusza, w którym przebywają.

Wszyscy, którzy się modlą, kontaktują się z Wyższym Ja lub tą częścią, którą Bóg umieścił w nas, dzięki modlitwie rozpalają w sobie ogień. Energia Boga jest bardzo osobista, jest tym co nie może być tworzone i niszczone, po prostu było i jest. Kiedy tracimy poczucie strachu i poddajemy się całkowicie Bogu otrzymujemy w siebie zupełnie nowy potencjał, jest to najbardziej wyzwalające uczucie na świecie: świadomość - Bóg jest, Bóg żyje w nas.

Wśród nas żyją sceptycy, czego ich natura nie rozumie starają się temu oprzeć, a nawet to zniszczyć. Jest to odwrotna grupa tych ludzi, którzy mają otwarte umysły. Tylko takie umysły potrafią uzdrawiać i czynić inne wielkie rzeczy. Ich działanie to dawanie światu takich prezentów jak zdrowie, miłość, radość, spokój, uprzejmość, dobroć, wierność, uczciwość, mają etykietkę „dobrych wykonawców” Boskich Cnót. I trudno jest ich potępiać, chociaż nie raz świat ich mocno kopnie .. ale jest to działanie zła. W naszym nowoczesnym świecie osoby-mistycy są niedoceniani, ośmieszani i źle traktowani, właśnie przez sceptyków.

Nasz bioenergetyczny potencjał obecny w naszym ciele, to nasz duch, to jego magnetyzm lub energia płynąca z naszego korpusu, która umożliwia komunikację między mózgiem i innymi częściami ciała łączy nie tylko całe ciało, ale i innych ludzi i dusze, a także Wszechświat.

Kiedy człowiek wyczerpie swój duchowy potencjał wpływa w to miejsce negatywna energia, dzięki czemu podatny jest na choroby i inne dolegliwości. Jego żywy organizm dla prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiednich składników odżywczych, ale to jest dla ciała, dla duszy potrzebuje modlitwy, medytacji i odpowiednich duchowych rytuałów, wtedy dopiero, kiedy to wszystko jest w równowadze utrzymujemy przy właściwym życiu całość.

Mistycyzm

Mistycyzmu od zawsze doświadczają ludzie nawet w takich kulturach i religiach, gdzie występują między nimi duże różnice. Przeżywają go osoby, które są prowadzone przez własne serce. Doświadczenia mistyczne nie pojawią się tam, gdzie serce bywa skostniałe, twarde jak skała. Tam także nie pojawi się w człowieku przebudzenie i oświecenie.

Mistyczne doświadczenie przychodzi kiedy człowiek ma w sobie silną wiarę w Boga, kiedy mu bezgranicznie zaufa bez jakichkolwiek pytań lub niezadowolenia.

I należy wiedzieć, że do najlepszej komunikacji z Bogiem jest miejsce, zwane - milczenie, tylko w tym miejscu można ujrzeć i urzeczywistnić w sobie tajemnice Boga i odnaleźć swoją duchową prawdę. I należy wiedzieć, że nasza religia bez względu jaką wyznajemy nie ma z tym nic wspólnego.

Mistyk jest osobą, która rozumie transcendentalne prawdy i prowadzi innych do zrozumienia w drodze własnych doświadczeń. Może mieć dowolną ilość tajemnic duchowych i może mieć do nich wgląd i nie ma to nic wspólnego z wyuczoną wiedzą. Wszystkich mistyków łączy wiara i dążenie do prawdy, która przewyższa wyłącznie racjonalne zrozumienie i wiedzę.

Mistycyzm był już znany od bardzo dawna; nowoczesne ścieżki mistyczne są pod silnym wpływem starożytnych greckich obrzędów, przede wszystkim Eleusinian z około 15 w p.n.e. Misteria eleuzyńskie skupiają cykl mitów z udziałem Demeter i Persefony powołując się na koncepcję śmierci i zmartwychwstania.

Mistycy to w końcu osoby, które manifestują się jako charyzmatycy. Takie zjawiska jakimi oni są doświadczani nie występują w normalnym życiu duchowym. Charyzmaty nadane są przez Boga dla dobra innych ludzi. Zdolni są do cudów, prorokowania, prywatnych objawień, a nawet noszą stygmaty. Osoby te osiągają wysoki stopień świętości, a na ich życie ma wpływ tajemnicza Opatrzność Boska i czy żyją w spokoju czy w cierpieniu zawsze akceptują Wolę Boga.

25 May 2012

WIESŁAWA