KRYZYS DUCHA

CZY TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE SĄ BEZPIECZNE?

Czy wiecie, że około 150 milionów kobiet na całym świecie bierze tabletki antykoncepcyjne?

Branie pigułek antykoncepcyjnych przez kobiety mnie osobiście bardzo martwi. Wiele z nich nie zdaje sobie sprawy z poważnych konsekwencji zdrowotnych tych specyfików, nie tylko dla własnego zdrowia ale także dla przyszłych dzieci.

Trzeba zrozumieć jak działa naprawdę tabletka antykoncepcyjna w organizmie.
Zazwyczaj ciało kobiety jajeczkuje raz w miesiącu, dojrzewają nowe jajeczka, które następnie podróżują w dół jajowodu, docierają do macicy, kiedy zostaną w tym czasie zapłodnione rozpoczyna się ciąża.

Jeśli nie ma zapłodnienia przez plemniki następuje złuszczenie błony śluzowej i oczyszczenie macicy, która przygotowuje się do następnego cyklu miesiączkowego.

Tabletka antykoncepcyjna to syntetyczne hormony stosowane doustnie aby zapobiec niepożądanej ciąży. Nasze ciała wytwarzają naturalne hormony i wiedzą co mają robić, są naturalnymi neuroprzekaźnikami, które przemieszczają się za pomocą krwi i kontrolują narządy i tkanki.

Sztuczne hormony uzyskiwane są z różnych surowców takich jak: narkotyki czy inne substancje chemiczne. Naśladują naturalne hormony ale niestety te substancje zaburzają naturalną gospodarkę hormonalną organizmu.

Kiedy kobieta bierze pigułki antykoncepcyjne nakłada systematycznie sztuczne hormony na naturalny cykl. Wiele pigułek antykoncepcyjnych zawiera wysoki poziom estrogenów, które skutecznie przekonują przysadkę mózgową, że kobieta jest w ciąży, co zatrzymuje jajeczkowanie. Ponieważ ciało myśli, że jest w ciąży, macica gęstnieje, jednak poziom estrogenów nagle spada i dochodzi do cyklu miesiączkowego.

Jakie jest zagrożenie?
- zwiększenie piersi
- przyrost lub utrata masy ciała
- zwiększony (czasami zmniejszony) trądzik
- lekkie nudności
- duża wrażliwość emocjonalna przed okresem
- nieregularne krwawienia, plamienia
- wrażliwość piersi
- zmniejszenie libido.

Powyższe skutki uboczne już odstraszają wiele kobiet od tabletek antykoncepcyjnych, ale wiele z nich po prostu nie jest świadomych, a pigułka jest zbyt łatwa do zastosowania.

I jeszcze jedna wielka prawda, o której mało się wspomina, łączenie tabletek antykoncepcyjnych i leków przeciwdepresyjnych gwałtownie przyśpiesza jeszcze większe problemy, tutaj jest już poważnie zagrożenie dla zdrowia i jest niższe libido.

Te „łagodne” skutki uboczne w miarę upływu czasu stają się poważne dla zdrowia:
- zwiększają zachorowanie na raka szyjki macicy i raka piersi
- mięśniaki macicy
- zwiększają ryzyko zawału serca i udaru mózgu
- migreny
- występuje wyższe ciśnienie krwi
- choroby pęcherzyka żółciowego
- niepłodność lub wieloraka ciąża
- łagodne guzy wątroby
- zmniejszenie gęstości kości (osteoporosis)
- przerost drożdżaków i zakażenia
- zwiększone ryzyko krzepnięcia krwi.

Rak, mięśniaki, choroby serca, udary mózgu, niepłodność... to wystarczająco dużo, aby przeanalizować czy naprawdę chcemy brać tabletki antykoncepcyjne?

Obecnie choroby serca u kobiet wysunęły się na pierwsze miejsce jako przyczyna śmierci, trzeba się zastanowić: dlaczego? Czy istnieje związek ze stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych?

Przyrost drożdży i infekcje (candida) są szczególnie niebezpieczne dla ogólnego stanu zdrowia. Pigułki antykoncepcyjne niszczą pożyteczne bakterie w jelitach, dzięki czemu przyrastają drożdże, niszczą odporność organizmu, dochodzi do ciągłych infekcji.

Nasz system ciała jest wyjątkowy, posiada własną mądrość, umie się samouleczać, skupia się na wewnętrznym ekosystemie. Zdrowy ekosystem produkuje wszystkiego co nam potrzeba w normalnych ilościach, nawet bakterii i drożdży (mikroflora), które pomagają w trawieniu żywności oraz absorbują substancje odżywcze.

Ekologia ciała to siedem uniwersalnych zasad uzdrawiania, które utrzymują równowagę w organizmie. Po wielu latach przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych zakłócamy wewnętrzny ekosystem, przez co kobiety są narażone na różne infekcje, następnie na choroby przewlekłe, w tym raka.

Czasami kontrola narodzin jest potrzebna, ale apeluję do was kobiety, nie niszczcie własnego zdrowia i tych, którzy się jeszcze nie narodzili, szczególnie do tych młodych kobiet, które planują mieć w przyszłości dzieci. Wiele z nich rodzi się przedwcześnie, wiele płodów obumiera zanim się narodzą, albo przychodzą na świat ze zdrowotnymi problemami, i mało kto zdaje sobie sprawę, że jednym z powodów mogą być tabletki antykoncepcyjne, które wcześniej zażywała matka.

Tabletki antykoncepcyjne są bardzo stresujące dla kobiet, które je zażywają, wpływają na tarczycę, nadnercza co czyni organizm bardziej zmęczonym. Pojawiają się bardzo bolesne symptomy PMS i trądzik, zostaje zakłócona waga ciała i inne skutki uboczne, które wywołują u kobiet dużo frustracji.

Jako ciekawostkę podam tutaj, że naukowcy wykryli, że wiele naszych wód jest skażonych syntetycznymi hormonami, podobnymi w składzie chemicznym do tabletek antykoncepcyjnych. Niektóre rzeki i jeziora mają wysoki poziom estrogenu, co wyrządza krzywdę rybom i innym organizmom żyjących w zatrutych wodach, w ten sposób zmniejsza się ich populacja. W dodatku my spożywamy te ryby i pijemy tę wodę.

My kobiety powinnyśmy uruchomić inne zmysły, podłączyć się do naszej Matki Ziemi, z którą jesteśmy blisko z powodu naszych cyklów miesiączkowych i jako nosicielki życia, my kobiety jesteśmy z nią specjalnie splecione, tak, że nawet naukowcy nie mogą tego rozeznać. Nasze miesiączki są związane z cyklem księżycowym (co 28 dni). Nasze ciała zostały stworzone do naturalnego przepływu światła i ciemności. Wystarczy, że zakłócimy swoje ciało współczesną technologią: TV, komputer, telefon komórkowy ... i już zmieniamy nasz ekosystem.

Czas wprowadzić w nasze życie mądrzejsze metody, powrócić do swoich korzeni i bliżej Matki Ziemi. To może być trudny proces, ponieważ „dobra ciocia” technologia kontroluje nas dzisiaj wszędzie.... ale warto spróbować.

I pomyślmy, że to my kobiety mamy być matkami i czy takie manipulowanie naszym ciałem będzie zdrowe dla naszych dzieci? Nasze dzieci powinny zaistnieć jako wielopłaszczyznowe istoty, z własnym ekosystemem, a nie być ofiarami własnych matek. Poprzez chemiczne środki zostaje ograniczona ich kreatywność i zabija się ich naturalną ciekawość świata.

Pamiętajcie kobiety, to wy w tym przypadku tworzycie przeznaczenie własnych dzieci! Tabletki antykoncepcyjne mogą być wielką stawką o ich prawdziwe życie. Nie narażajmy ich życia i nie pozwólmy, aby stały się królikami doświadczalnymi, kiedy później będą poddawane niebezpiecznym medycznym eksperymentom. Dziecko powinno zaistnieć w prawdziwej naturze. Matka Natura jest cudowna i tylko ona zna doskonały wzór, nie zamykaj jej drzwi.

15 July 2011

WIESŁAWA