KRYZYS DUCHA

DUCHOWE LUSTRO

Człowieku, czy ty już masz swoje własne lustrzane odbicie,
czy jesteś jak tysiące luster, które łapią wszystko?

Lustro - w mistyce oznacza wyższy i wspaniały cel ... duchową refleksję.

Fizyczne lustro jest odbiciem tego czym jest świat wokół nas ... odbija wiernie wszystko to co widzą nasze oczy ... duchowe lustro odbija prawdę o nas samych, jest lustrem Prawdy, odzwierciedla konsekwencje naszych działań wraz z karmicznymi nagrodami lub karami, które są konsekwencją naszych działań.

Nasze duchowe lustro odbija nam także nasze zewnętrzne otoczenie, pokazuje nam ludzi, zdarzenia, miejsca, które są częścią naszego życia jakie sami stworzyliśmy dla siebie.

W fizycznym lustrze zawsze widzimy odwrócony obraz ... w chwili kiedy zaczynamy używać duchowego lustra objawi się nam rzeczywisty obraz ... lecz ciągle bardzo rzadki to dar i ludzie nawet go nie postrzegają, tym bardziej nie rozumieją.

Wpatrując się w swoje duchowe lustro możemy się dowiedzieć, jakie konsekwencje zostały utworzone w wyniku wydarzeń, które zademonstrowaliśmy w ruchu (w naszych myślach, czynach), objawi się nam to w naszych snach, o których mówimy wówczas: prorocze, sny na jawie.

Patrząc w duchowe lustro możemy się zastanowić nad sobą i rozważać swoje myśli i działania, jak również możemy wykorzystać nasze własne doświadczenia aby stworzyć nasze osobiste lustro, czyli rzeczywisty wizerunek.

Co się dzieje, kiedy patrzysz na
swoje fizyczne odbicie w lustrze?


Czy widzisz wszystko piękne i doskonałe w swoim fizycznym bycie, ciele, czy dostrzegasz swoje niedoskonałości? Co widzisz jak patrzysz sobie głęboko w swoje oczy, czy jest w nich spokój czy zawirowania?

Jeśli prawdziwie skupisz się na swoim wizerunku, co czujesz? Czy czujesz zadowolenie, czy znajdujesz rzeczy, które chcesz w sobie poprawić? A może zaakceptujesz formę taką jaka ona jest? A może winisz lustro za to, że cię tak źle odbiera, ponieważ ty czujesz się doskonale?

Podobnie możemy zobaczyć własne odbicie na poziomie duchowym, każdą sytuację można umieścić na odpowiednim wewnętrznym poziomie; odzwierciedlić po duchowej stronie refleksje: najgłębsze życie emocjonalne, duszy pragnienia, swoje najgłębsze przekonania, wzorce bycia, swoje świadome i nieświadome myśli.

Lecz zobaczysz to wszystko wówczas kiedy naprawdę chcesz to zobaczyć, naprawdę chcesz rozpoznać samego siebie. A może nadal honorujesz własną perfekcję, atrakcyjność ... czy widzisz własne błędy i dążysz do ich przekształcenia?

Czy kiedykolwiek zastanawiasz się, dlaczego kiedy spotykasz się z inną osobą, na jej widok zareagujesz bardziej emocjonalnie, dlaczego tak na ciebie oddziałuje ... reagujesz złością, smutkiem, zniechęceniem, odrzuceniem, albo wyrażasz radość, fascynację .... a może dlatego, że zderzasz się z tym samym elementem samego siebie, który także ujrzałeś w drugim człowieku i odbijają się refleksje? Może ta osoba przyciągnęła cię do siebie aby pokazać ci twoje własne wnętrze, uczucia i twoje życie, albo czegoś cię nauczyć, zrozumieć, uwolnić abyś żył w obfitości.

Czy ty widzisz to, czy tylko to co sam chcesz widzieć, ponieważ uważasz się za doskonały obraz i nie tolerujesz drugiego podobnego?

Jeśli ktoś jest w wiecznym smutku i spotyka inną osobę, siłą rzeczy i ta osoba będzie smutna, jeśli ktoś uśmiecha się do ciebie a ty odwzajemniasz uśmiech, sprawi to, że więcej szczęścia wnika w ciebie, a to szczęście będzie częścią ciebie, i może przynieść dar miłości.

Patrząc na człowieka system wierzeń, wzorce reakcji, koncepcji świata, niepowtarzalne ludzkie historie, widzimy dokładnie: nikt nie jest taki sam i każdy może przekształcić swoje życie jak sam chce, może żyć świadomym wyborem, ale ludzka dusza może użyć mniejszy lub większy filtr na pewne sytuacje, które pozwolą jej oddalić wiele życiowych dramatów; w tym przypadku człowiek reprezentuje wyższy poziom duchowy. Kiedy człowiek żyje bez świadomości stwarza przypadkowe sytuacje, często występują losowo i mogą mieć fatalny wpływ na jego życie.... a ta osoba wini za to wszystkich tylko nie siebie .... lecz musimy wiedzieć ta sytuacja jest tylko odbiciem naszego wewnętrznego świata. Musimy uświadomić sobie, że ludzie i zdarzenia dostarczają nam wiedzy dla rozwoju naszej świadomości.

Także spójrzmy w lustro życia i zadajmy sobie pytanie, gdzie jest w moim życiu moje zaniedbanie, jak go naprawić, a gdzie jest moje serce?

Taka powinna być nasza nieustanna analityka w rozumieniu codziennej rzeczywistości, poprzez mądry i kochający sposób bez wywoływania w sobie i innych poczucia winy, tylko wówczas możemy uzdrowić własną duszę, ciało i wydobyć na światło dzienne piękny skarb, a w naszym życiu zajdą głębokie i pomyślne zmiany. Jeśli jeszcze nie postrzegasz w ten sposób, widzisz tylko zewnętrzny świat, działasz na zasadzie jak twoje fizyczne oczy, widzą wszystko ale tylko wokół siebie, z wyjątkiem samego siebie. Aby zobaczyć siebie potrzebujesz fizycznego lustra, ale wtedy postrzegasz siebie tylko fizycznie ... i widzisz, że jesteś podobny do innych osób, że jesteś oddzielony jako samodzielny organ.

Kiedy postrzegasz samego siebie i wszystko co jest w twoim wnętrzu za pomocą wewnętrznych zmysłów, w tym otworzonego trzeciego oka, wówczas zobaczysz wszystko w swoim wnętrzu i samego siebie bez pomocy fizycznego lustra czy innych cudownych urządzeń ..... ten obraz pojawi się przed tobą i zawiśnie na twojej wysokości, to jest twoje wewnętrzne lustro, w którym przegląda się twoja dusza. Wówczas widzisz, że jesteśmy wszyscy jednym organizmem, a Wszechświat działa jak ogromny reflektor tej rzeczywistości.

Najczęściej postrzegamy „ja” jako siebie, rzadko widzimy „ja” jako: on, ona. A to już mówi samo za siebie, ci ludzie nie używają duchowego lustra, nie widzą samego siebie, pomimo że cały czas skoncentrowani są tylko na sobie. I ilu z tych ludzi traci wielkie zasoby swojej własnej energii aby nam udowodnić: kim my jesteśmy?! Lecz to samo lustro możemy odwrócić aby popatrzeć na siebie!

Każda inna osoba jest lustrem dla ciebie, wyświetla tylko inne twoje cechy, czasami bezmyślne akty, egoizm czy zadowolenie z siebie, wszystkie owoce twojego życia.

Wiedząc to wszystko od dzisiaj używaj nie tylko swojego fizycznego lusterka aby poprawić własne samopoczucie, lecz spójrz również w drugie lustro aby ujrzeć także swoją duchową kondycję.

Idąc przez życie nie używaj zbyt często lusterek wstecznych przywołując ponownie wszystkie swoje smutki, tragedie ... ale nie zapominaj, że właśnie te zdarzenia uformowały twoją duchową dojrzałość, obecną świadomość. Nie mniej pojawiają się one w naszym życiu zupełnie niespodziewanie, przychodzą na myśl jako refleksje i ponownie doświadczamy podobnego emocjonalnego bólu jaki kiedyś przeżywaliśmy. Popatrz w swoje serce, pomyśl - co jeszcze muszę w tej kwestii uzdrowić?

Nasz świat wypełniony jest ludźmi, jedni są sprawiedliwi, inni niegodziwi, lecz cały czas próbują pokazać sprawiedliwym ich niegodziwość ... nie jest to boskie odbicie lustra, nie jest to odzwierciedlenie Boga.

„Uczciwy rozumie sprawę ubogich, występny nie ma zrozumienia.”
(Ks. Przysłów 29, 7)

Krzywe lustra zabijają naszą miłość, współczucie, prawdy. Boski refleks przynosi chwałę Bogu, otwiera zrozumienie, jest ogromnym błogosławieństwem dla człowieka, dzięki czemu można otrzymać jeszcze więcej odzwierciedlenia Boga, a to wpływa bardzo pozytywnie na nasze życie. Szczególnie w obecnej dobie przeglądanie się w wewnętrznym lustrze jest bardzo ważne, tylko dzięki niemu możemy stać się Boskim odzwierciedleniem i zrozumieć nie tylko nasz świat ale i te inne bardziej odległe. W przeciwnym wypadku oszukujesz samego siebie .... bo siłą rzeczy nie chcesz widzieć prawdziwych rzeczy! Nie doświadczasz własnej duszy, serca, tylko wolisz patrzeć na własną twarz i na własne „ja” i to „ja” demonstrujesz całemu światu, i widzisz tylko tyle i zapewniam cię: nie wiesz kim jesteś.

W ten sposób nigdy nie ujrzysz prawd. Chcesz poznać prawdę, spójrz w duchowe lustro, w lustro Boga ... i zobacz kogo widzisz? I tylko w tym lustrze możesz ponownie się narodzić!

Aby lustro dało nam refleksję potrzebne jest światło. Światło jest odbiciem w świecie fizycznym i symbolizuje w świecie duchowym światło oświecenia.

Oświecenie - wyższa świadomość i mądrość. Dlatego musimy szczerze ocenić siebie i świat jaki stworzyliśmy wokół nas. Musimy zobaczyć nasze obecne odbicie z poziomu oświeconego umysłu.

Pamiętając, że lustro może odzwierciedlić to co jest naprawdę przed nami, cokolwiek zobaczysz w swoim duchowym lustrze jest obecną Prawdą ... nie tylko naszej osobowości i reputacji (kim jesteśmy) ale także Prawdy o świecie, który stworzyliśmy wokół siebie. Ważne aby przypomnieć sobie, że lustro odzwierciedla to co jest aktualną Prawdą

Ludzie wyżej uduchowieni mają zdolność i odpowiedzialność za swoje osobiste, mentalne i duchowe refleksje. Gdy widzimy, że coś w naszym lustrze nie jest w harmonii z kimś, czymś, staramy się tą część zrozumieć i zastanowić, dlaczego tak się dzieje? Dlaczego zderzamy się z tą częścią życia, osobą ..... dlaczego do nas ciągle wraca? Tylko w procesie samooceny poprawimy i zmienimy siebie ... a nie inne osoby!

Pamiętaj - twoje życie jest twoim lustrem,
znajdziesz w nim własne odbicie,
może być filmem z całego twojego życia,
każda pamięć, każda chwila jest w nim obecna.

W swoim duchowym lustrze ujrzysz całe swoje życie w chwili śmierci, każdą sekundę swojego życia, to lustro powie ci prawdę o twoim życiu, nic nie będzie zakłamane, dowiesz się: kim naprawdę jesteś.

Ta wizja przesunie się szybko ale powie ci Uniwersalną Prawdę o całym twoim życiu ze wszystkimi szczegółami, dokładnie odzwierciedli: kim jesteś. Zobaczysz siebie w całej krasie, ze wszystkimi swoimi błędami i zaletami.

Musisz wiedzieć, jesteś maleńkim elementem wielkiego giganta, Uniwersalnej Świadomości i choć nie afiszuje się przed tobą, to twoje ciało jest jego częścią, jesteś do niego podłączony i wszystko to co należy do ciebie: każda twoja myśl, przekonania, pragnienia, relacje i dramaty życia są odbite w tym Uniwersalnym lustrze Prawdy. Żadna rzecz, myśl, zdarzenie, nie będą pominięte ... to potężne lustro nazywamy wiecznym życiem.

Kiedy widzisz świat takim jaki jest, wiadomo, że to ty sam, twój umysł, twoje istnienie, codzienna rzeczywistość - cały dowcip w tym czy przyglądasz się w prawdziwym czy fałszywym lustrze i jak postrzegasz własne odbicie ...

Wielokrotnie w swoim życiu rzucaliśmy myśl i już dawno o niej zapomnieliśmy, czy to znaczy, że tej myśli już nie ma, że nie wpłynie już na nasze życie?

Myśl jest niczym bumerang, my o niej zapomnieliśmy ale ona wraca do nas i wnosi w nasze życie przyjemność lub ból. Jej drogi są tajemnicze, lecz myśl zawsze do nas powraca.

Pierwsza zasada życia w kształtowaniu własnego lustra: uznać moc naszych myśli, ponieważ pozostajemy na ich łasce, zawsze zademonstrują się w naszym lustrze życia.

Gdziekolwiek pójdziemy, cokolwiek będziemy szukać wypłynie to z naszych wnętrz ... jacy jesteśmy to przyciągniemy w nasze życie .... bez względu na to jaką maskę założymy na swoją twarz.

Jeśli chcemy zmienić własne życie musimy kontrolować własne myśli. Nasz świat może się zmienić tylko przez nasze wnętrze, i jest tym skąd pochodzi.

Jakimi jesteśmy ogrodnikami takie mamy plony, a może hodujesz równocześnie: warzywa, kwiaty i chwasty? Jeśli tak, podobnie wygląda twój emocjonalny i życiowy ogród, co hodujesz to masz.

Człowieka żyzny ogród to uwaga, siła, współczucie, miłość i szczęście. A chwasty to smutek, gorycz, cynizm, zazdrość, pragnienie zemsty.

Teraz popatrz w swoje duchowe lustro i rozpoznaj co w tobie zapuściło korzenie.

Magia lustra ma swoje korzyści ...
ile dajesz miłości, tyle jej otrzymasz!
Jak ufasz innym tak oni ufają tobie.
Jeśli chcesz zneutralizować swoich wrogów - przebacz im.
Chcesz być słuchanym, słuchaj,
chcesz być rozumiany, staraj się zrozumieć innych.
Chcesz otrzymywać dary, bądź wdzięczny za wszystko co dostajesz
a wtedy w twoim życiu będzie rozkwitać coś pięknego,
niezależnie od okoliczności.

Nie ma dwóch ludzi aby widzieli to samo zdarzenie w ten sam sposób, każdy tworzy swój świat i odbiera go inaczej, a tradycyjna nauka popełnia właśnie ten błąd: uczy nas patrzeć na rzeczy w ten sam sposób, według utartego szablonu ... i w obecnym naukowym świecie mamy tyle osobistych konfliktów. Kto bardziej uczony tym bardziej narzuca własne programy dla wszystkich kategorii ludzi, nie licząc się w ogóle z ich prawdziwymi potrzebami ... tak ma być i nie ma dyskusji!

Podobnie religie, które uczą nas widzieć duchowy świat w ten sam sposób, według z góry określonego szablonu ustalonego za pomocą umysłów kilku ludzi ... i tak ma być i nie ma dyskusji! Jeśli widzisz go inaczej to ty musisz być fałszywy lub heretycki, stąd wynika tyle niedorzeczności.

Nasze pole świadomości zbudowane jest ze wszystkich rzeczy, które były wcześniej w naszym życiu ... są i będą, w zależności co zgromadziliśmy to jesteśmy tacy wyjątkowi i każdy z nas ma swoje lustro i swój rejs na oceanie życia. Każdy jest twórcą własnej świadomości przy pomocy, której możemy zaglądać do wspaniałego lustra, zwanego uniwersalnym życiem.

Chcesz zbudować własne duchowe lustro przejmij kontrolę nad własnymi myślami, uczuciami, przekonaniami, wyjdź z ciemnej jaskini i stań się panem swojego życia. Nie pozwól z siebie zrobić owcy z wypranym mózgiem. Nie znając prawdy o sobie, o swojej prawdziwej tożsamości łatwo popadamy w system kontroli. Są to nie tylko wielkie systemy a nawet osoby żyjące w naszym środowisku, które budują systemy własnych przekonań w naszym codziennym życiu i na siłę je nam wdrążają. Wystarczy popatrzeć tylko na nasze żywienie, programy odchudzania czy inne cudowne metody ... jedno zaprzecza drugiemu.

Wszyscy żyjemy w ziemskim więzieniu, który nie pozwala nam duchowo się rozwijać. Od czasu do czasu jesteśmy rozświetlani jakąś tam wiedzą, której już nie da się ukryć. Ale są również osoby, które wiedzą jak uciec z tego matrixa życia, który już trwa około 10.000 lat, wiedzą co ma prawdziwy sens życia i oświetlają ludzi w tym kierunku. Nie jest łatwo zmienić świadomość ludzi, którą ktoś kształtował przez tak długi czas i przemeblować na nowo świat ... tym bardziej nie jest łatwo przemeblować duszę, szczególnie kiedy człowiek zagubił własną intuicję i kontakt z Bogiem.

Toteż nie zagłębiajmy się tak mocno w historię czy inne super nauki bo tam prawdy nie znajdziemy, wszystko zostało zachwaszczone, będzie dużo lepiej kiedy poświęcimy swój czas na kontakt z Wyższą Jaźnią ... tam są nasze Prawdy, o Ziemi i nas samych .... które za wszelką cenę chcą ukryć i zniszczyć elity świata. Zamiast kłócić się na necie całymi dniami, co jest prawdziwe a co nie, ronić łzy oglądając wzruszające filmy w TV, czy inne bomba programy, uświadom sobie ile czasu tracisz i w ten sposób zaniżasz własne duchowe wartości.... ty myślisz, że błyśniesz na necie swoją wiedzą i jesteś już wielkim inteligentem, mędrcem, chełpisz się swoim IQ, a ty tak naprawdę stajesz się powoli wyedukowaną owcą z potężnym IQ, zombi .... aby duchowo wzrosnąć potrzebne ci jest SQ co ma niewiele wspólnego z twoją ziemską edukacją (LINK!).

I wcale nie nawołuję aby zamknąć komputery i zamilknąć na zawsze ale używać ich z większym rozsądkiem ... nie bądźmy ich niewolnikami.


Ile czarnych dziur w naszej aurze wywołują durne programy typu America Idol, nigdy niekończące się seriale, czy różne serwisy społecznościowe, którym ludzie z przyklejonymi twarzami do monitorów poświęcają każdą swoją wolną chwilę, często fascynują się następną super gwiazdą czy inną bzdurą nie wartą uwagi i wielu zazdrości osobom które chodzą w blasku reflektorów, że są bogaci i sławni .... zapominają niestety iż ich pieniądze wzbogacają przede wszystkim kasy elit a oni są jedynie ich niewolnikami, może tylko trochę lepiej płatnymi niż reszta społeczeństwa. Wszystkie takie akcje trzymają nas z daleka od duchowej ścieżki... to wszystko są takie niewinne lecz największe pułapki duchowości. A system śledzi każdy nasz ruch: kiedy jesteś w domu, kiedy wychodzisz, co planujesz zrobić, jakie są twoje nastroje, co jesz na obiad, jakie są nasze relacje, jak się miłujemy nawzajem i tylko odpowiednio pociąga za swoje sznurki, podsycając co trzeba.

W dodatku sami okradamy siebie z duchowości, wszczynając niepotrzebne konflikty, a nawet przez niewinne gierki komputerowe z pięknymi efektami zabijania, a te włażą w naszą podświadomość i spychają nas w dół. I tak można wymieniać długą listę: komórki, SMSy, muzyka - nasz zachwyt nad Presleyem, The Beatles, Madonną, Gagą, ........ dalekie to od spokojnego relaksu, wyciszenia własnej duszy, duchowości. Czas wyłączyć TV i komputer i spędzić więcej czasu we własnej ciszy, spojrzeć we własne duchowe lustro i poprosić Wyższe Ja o wniesienie Prawdy w naszą świadomość.

Weź w swoje ręce własne życie i nie pozwalaj się kontrolować przez nikogo .... czy to będą rządy cieni czy prywatne osoby, które chcą nami zarządzać, wydawać rozkazy ale mają już dokładnie wyprany mózg..... nikt mądry i rozsądny nie spędza na necie 24 godzin na dobę, tutaj jest już jakiś poważny feler z głową...

... i przemyśl to wszystko bardzo uważnie zanim wykrzyczysz na głos, że nie mam racji!

17 Mar. 2013

WIESŁAWA