KRYZYS DUCHA

NARKOTYKI
(CZĘŚĆ 3)
LINK! DO CZĘŚCI 2

LINK! DO CZĘŚCI 4

Jeszcze do niedawna największą plagą dla człowieka był alkoholizm. Obecnie społeczeństwo przeżywa inną plagę, jeszcze większą: narkotyki, które okrutnie niszczą zdrowie. Grupa ludzi biorących narkotyki jest mocno zagrożona. Nie tylko narażają się na choroby ale tracą swoje kontakty rodzinne, mają wielkie problemy finansowe, obrażają innych ludzi więc żyją przeważnie samotnie, sięgają po przemoc i gwałt a nawet zabójstwa.

Utarło się, że ta grupa może pochodzić z patologicznych rodzin o negatywnych wzorcach zachowania lecz ostatnie lata coraz więcej ukazują zupełnie inny obraz. Wielu narkomanów nie podąża drogą rodziców. Wpadają w uzależnienia naśladując przeważnie swoich rówieśników czy starszych kolegów. Często sięgają po narkotyki ze zwykłej ciekawości albo co zdarza się coraz częściej, pod presją sprzedających narkotyki dilerów. Taki proceder obserwuje się szczególnie w szkołach. W końcowym efekcie te młode organizmy szybko się uzależniają. Obecnie są na rynku narkotyki, które po jednej dawce potrafią uzależnić.

Narkomani osłabiają narkotykami mocno struktury w sferze umysłu i ciała. Wzrasta u nich poczucie winny, ale zwalają ją na innych. Z biegiem czasu narasta nienawiść do całego świata, gubią najpiękniejsze wartości człowieka, pozbawiają się własnej godności. Sami cierpią i powodują wielkie cierpienia swoich najbliższych. Wielokrotnie w ogóle nie zdają sobie z tego sprawy. Kontakty z osobą uzależnioną są niezmiernie trudne i wiele osób w ogóle nie potrafi znaleźć z nimi wspólnego języka. Narkomanów należy otaczać modlitwą, prosić Boga o pomoc. Najbardziej trudne zadanie mają rodzice z nastolatkami; bywa, że są całkowicie bezradni. Znacznie lepszy kontakt potrafi nawiązać z chorą osobą obcy człowiek.

Najpoważniejszym skutkiem brania narkotyków jest zmiana osobowości. Działają na neurony i zmienia się ich funkcja. Pod wpływem narkotyku mózg staje się rozkojarzony i wydaje bezsensowne polecenia. Po zażyciu narkotyku w ciele pojawia się uczucie odprężenia, senność, halucynacje, euforia, poczucie mocy, często spotęgowana energia albo bezsenność, zależy od narkotyku. Nie wszystkie narkotyki dają przyjemne efekty, nagle stan euforii może przejść w stan strachu, panikę i depresją. Huśtawki nastrojów są normalnym objawem narkomanów. Zażywanie narkotyków przechodzi na obwodowe ośrodki układu nerwowego wywołując osłabienie napięcia mięśniowego, zaburzenia koordynacji ruchów, opóźnia czynności odruchowe, podwyższa ciśnienie krwi, następuje szybkie bicie serca. W chwili pobudzenia automatycznego układu nerwowego dochodzą fizyczne dolegliwości: zaburzenia oddechu, nudności, wymioty, biegunki, zimne poty, gorączki. Przy przedawkowaniu występują drgawki, śpiączka, wylew do mózgu, utrata przytomności i śmierć.

Nigdy nie wiadomo jak zadziała na dany organizm nawet najmniejsza dawka narkotyku. Nie raz bywały już takie przypadki, że po jednej dawce zażytej po raz pierwszy w życiu w organizmie doszło do wielkiego kryzysu i śmierci. Z opowieści osób "biorących" dowiedziałam się jakie mogą być nieoczekiwane reakcje po narkotyku. U wielu osób ten sam narkotyk i ta sama dawka potrafi inaczej zadziałać. Jedni uzależniają się bardzo szybko, inni troszkę wolniej. Zależy jakie struktury nerwowe posiada dana osoba.

Dużo jest różnych publikacji, które reklamują narkotyki jako środek w rozwoju duchowym. Zanim po niego sięgniecie bez względu na piękną reklamę i wizję szybkiego rozwoju duchowego! wprzódy dobrze przemyślcie aby nie było za późno. W większości narkomani w ogóle się nie leczą a nawet nie zdają sobie sprawy jakie poważne problemy zdrowotne wywołują narkotyki. Organizm po narkotykach nie chce się oczyszczać. Narkotyk i toksyny długo pozostają w ciele a szczególnie w mózgu co bardzo źle wpływa na psychikę.

Rodzice przeważnie dowiadują się ostatni. Większość jest przekonana, że mogą mieć do swoich dzieci zaufanie. "Branie" kojarzy się im z błędnym wychowaniem czy patologicznym środowiskiem, ale rzeczywistość jest zupełnie inna.

Z dnia na dzień w przerażającym tempie rośnie liczba narkomanów. Dzisiaj mamy taki czas, że każda rodzina może stanąć przed takim faktem. Nie należy śmiać się ze znajomego czy winić sąsiada za błędy wychowawcze, który boryka się z tym nieszczęściem. Jutro ten sam problem może zburzyć twój porządek dnia. Nie ma bezpiecznej granicy wieku, która oddala narkotyk od osoby. Każdego dnia rosną szeregi narkomanów. Po chorobie alkoholowej narkomania staje się groźną społeczną chorobą i wielkim społecznym problemem.

Każdy kto sięga po narkotyk powinien wiedzieć, że nigdy nie ma pewności czy ten narkotyk jest zanieczyszczony i jaki będzie miał efekt na jego umysł i ciało. Są osoby, które zażywają tylko narkotyki, ale jest też grupa, która łączy je z alkoholem. Taka mieszanka może być zabójcza. Alkohol i narkotyk, kiedy znajdzie się wspólnie w organizmie może doprowadzić do sprzecznych impulsów. Układ nerwowy zupełnie się gubi. Narkotyki zmieniają informacje genetyczne. Jedna dawka narkotyku zabija około 350 tysięcy komórek albo zmienia zdrowe komórki na nowotworowe, hamuje procesy w pracy wątroby, która przestaje oczyszczać i organizm staje się powoli bezbronny. Szczególnie mocno narażone są dzieci narodzone z rodziców narkomanów. Mogą wystąpić u nich wady genetyczne nawet w 3-cim pokoleniu. Obserwowałam dzieci uzależnionych rodziców w klinice dziecięcej. Od pierwszych dni życia bywają z nimi ogromne problemy. Wymagają specjalnej troski przez długie lata.

"Niewinna marihuana" potrafi wyprodukować raka.

Narkotyki są niezwykle groźne dla nastolatków. Młody jeszcze nie ukształtowany organizm w chwili dojrzewania narażony jest dużo mocniej niż u osób dojrzałych.

Wszystko co nas otacza ze świata natury dostarcza każdemu człowiekowi piękna, harmonii i inteligentne myśli. Nie przechodź obojętnie obok drzew, krzewów, kwiatów, wody, zwierząt i ptaków. Nad nami świeci ciepłe słońce albo pada potrzebny deszcz. Człowiek też jest wspaniałą żywą istotą stworzona ręką Boga. Uczynił nas doskonałymi.
W naszym ciele znajduje się potężna ilość cudów:
- poczęcie
- narodzenie
- wzrastanie
- rozwój fizyczny
- intelektualny
- i w każdym tkwi klucz do życia duchowego i oświecenia.

W naszych komórkach schowane są cenne informacje, które tworzą nasze cykle życia. Bóg uczynił nas na swoje podobieństwo. Więc uszanujmy tą wielką świętość i nie niszczmy swojego ciała, nie zniewalajmy ducha, który w nim mieszka. Życie jest wielkim darem Bożym i należy go szanować. Świadome niszczenie samego siebie jest czynem niewybaczalnym i przynosi wielokrotnie nieodwracalne konsekwencje. Brak opamiętania zamyka serce na działanie Ducha Świętego, niszczy kontakt z Bogiem.

Ale należy też pamiętać, że Bóg potrafi naprawić ludzki umysł jeśli człowiek przezwycięży własne ułomności.

Dla własnego dobra należy szukać drogi prowadzącej do zwalczenia wszystkich życiowych pomyłek.

"A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami. Jeśli według Ducha żyjemy, według Ducha też postępujmy" (List Ś. Pawła do Galacjan 5;24-25).

cdn...

Vancouver
12 Jan. 2008

WIESŁAWA