KRYZYS DUCHA

NATURALNE LECZENIE ALKOHOLIZMU

Istnieją skuteczne naturalne lekarstwa na alkoholizm. Nie tylko są one bardziej skuteczne niż chemiczne ale pomagają osiągnąć bardzo długie okresy trzeźwości. Jednak nie jest to takie proste, tu należy zażywać nie tylko jedno zioło, witaminy, tudzież stosować wyciszające terapie (medytację, refleksologię, akupunkturę itd). Leczenie alkoholizmu polega na kombinacji złożonych czynników, które leczą mózg... a każdy uzależniony człowiek to inny przypadek.

Leczenie z alkoholizmu wiąże się również ze zmianą diety, stylu życia i wierzeń. Alkoholizm jest wynikiem niedoboru / braku równowagi neuroprzekaźników w mózgu, które są spowodowane niedoborem składników odżywczych. Wiadomo... alkoholicy nie dbają o własną dietę, w dodatku przewlekły stres plus inne toksyczne czynniki pogłębiają ich stan.

Aby przywrócić równowagę neuroprzekaźników w celu naprawy mózgu należy przede wszystkim nad sobą pracować.. ale nie jest to łatwe... ci ludzie mają nadmierny apetyt na alkohol i to z nimi jest ta największa walka aby go od siebie odsunęli.

Czego alkoholicy powinni się wystrzegać: kofeiny, cukru, nikotyny, pracy w szkodliwych (toksycznych) warunkach np z chemikaliami, metalami ciężkimi, które pogłębiają niedobór neuroprzekaźników. Te składniki utrwalają uzależnienia, prowadzą do hipoglikemii. Wiemy, że alkohol to cukier, który bardzo szybko dociera do mózgu co wzmacnia apetyt na alkohol.

Innym ważnym etapem życia jest trzymać się z daleka od wszystkich pijących, wiadomo, że w naszej polskiej kulturze jest to bardzo ciężkie zadanie, więc należy unikać wszystkich imprez zakrapianych alkoholem.

Należy oczyścić organizm, zrobić detoks... wprowadzić do diety witaminę C, aminokwasy, wapń, magnez, enzymy trzustkowe, kwasy tłuszczowe... bardzo dobrym detoksem na uzależnienia jest sok noni. Wskazane jest picie naturalnych soków, kuracje pokrzywą (herbatki, soki).

Należy stosować wszystko co przynosi równowagę neuroprzekaźników aby umysł był czysty i trzeźwy... i co ważne: alkoholik już nigdy nie może pić, wskazana jest 100% abstynencja.

Dodatkowe zioła, warzywa, oleje pomagające oczyścić mózg i organizm.

Zioła: kudzu, dziurawiec, mlecz, passion flower.

Warzywa / owoce: papryka (witamina C), brokuły, seler, por (silnie oczyszczający), marchew, kapusta (szczególnie kiszona), winogrona, pomarańcze, jabłka, migdały.

Oleje: olej z wiesiołka.

Vancouver
24 May 2015

WIESŁAWA