KRYZYS DUCHA

PAN WŁASNEGO ŻYCIA

Jesteś tym czym są twoje myśli.
Jesteś tam, gdzie są twoje myśli.
Twój umysł odgrywa ważną rolę w określaniu twojego stanu świadomości.

Jesteś przekonany, że żyjesz w jednej rzeczywistości, a prawda jest taka, że żyjesz w trzech światach:
-w świecie fizycznym
-własnych zmysłów
-własnych emocji i psychicznym świecie swoich form myślowych.

Każdy z nas porusza się na tych poziomach a te ciągle się zmieniając budują nas i ciągle przesuwają rzeczywistość, w której żyjemy.

Mimo, że żyjemy w wielu światach naraz każdy z nas ma jeden świat, który staje się głównym kanałem, przez który postrzega swoją rzeczywistość.

Niektórzy z nas decydują się żyć w świecie fizycznych zmysłów, inni w świecie emocji a jeszcze inni w świecie umysłu. Na co kładziemy nacisk taki aspekt świadomości będzie dominował w naszej rzeczywistości, tak będziemy myśleć i tak się poczujemy.

Osoby wchodzące w świat zmysłów fizycznych bywają ekstrawaganckie i uwielbiają luksusowe przedmioty, to wszystko będzie przedmiotem ich życia. Osoby kierujące się światem emocji wyszukują te elementy życia, które budują ich emocje, może to być słuchanie muzyki, czytanie książek, wszystkie zostają wybierane tematycznie na ich mocy w celu stymulowania energii, zbierają albo dobre uczucia albo złe. Dobre przyczyniają się do ich emocjonalnych wzlotów i w tym przypadku tylko takowe mają dla nich największą wartość. Złe obniżają ich wartości, doprowadzają do upadku. Bywają osoby, które gromadzą w sobie negatywne emocje i tym samym stymulują negatywne energie a te zaczynają dominować w ich życiu.

Trzecia grupa patrząca przez świat umysłu i intelektu postrzega jeszcze inaczej rzeczywistość; poszukuje przedmiotów, doświadczeń, które będą stymulować ich intelekt. To są już wyrafinowane tematy, przedmioty - knoty
ich życia, np. głębokie rozmowy z mądrymi ludźmi, wyrafinowana poezja, odpowiednia muzyka.

Oczywiście nikt z nas nie ma wyłączności na życie tylko w jednej z tych trzech rzeczywistości, wszyscy jesteśmy mieszaniną wszystkiego, ale każda osoba ma swój dominujący wymiar i w każdym z nas dominuje taka energia, która wzbogaca najmocniej nasze życie.

Niezależnie od tego świat jest centralnym punktem życia człowieka, każdy z nas ma w nim swoje miejsce, wpływ własnej kultury, religii, rasy i każdy nasz zmysł jest nam potrzebny w rzeczywistości fizycznej, emocjonalnej, umysłowej. Kiedy umiejętnie wyważymy te światy budzi się nasze serce na uczucie miłości i współczucia, a kiedy tego nie potrafimy uczynić serce budzi się do gniewu i nienawiści. Jakimi emocjami, intelektem czy rzeczami fizycznymi się stymulujemy tacy jesteśmy ... albo pięknym dziełem sztuki albo osobą lubieżną i pełną przemocy.

Osoby, które postępują na ścieżce duchowej znajdują drzwi do świata duszy, a to jest jeszcze inna nasza rzeczywistość. Wchodzimy w te drzwi na dwa różne sposoby, budzą się w nas subtelne duchowe wibracje, które stanowią podstawę świata materialnego, np. religia, wiara lub otwiera się w nas wewnętrzny świat duchowego kontaktu z niebiańskim królestwem.

To wszystko odbędzie się tylko i wyłącznie na zasadzie w jaki sposób postrzegamy swoje ciało, umysł, i emocje. To przemienia całą naszą rzeczywistość.

Budzenie się duszy jest niczym świt, wychodzenie z nocy, proces, który trwa bardzo długo, nawet kilka wcieleń, stopień po stopniu popycha nas do budowania nowej własnej formy, rozwijamy zintegrowaną jaźń a wszystko dzięki przetwarzaniu i kontrolowaniu naszych zmysłów, myśli i emocji. Kiedy zintegrujemy naszą osobowość jesteśmy gotowi na nasz pierwszy kontakt z duszą. Wchodzimy małymi kroczkami w świat duchowych przeżyć i coraz bardziej staje się żywe dla nas zrozumienie całego życia. Ten duchowy wymiar nadal rośnie i wzmacnia się aż osiągnie punkt kulminacyjny w momencie Unii z Bogiem, wówczas dusza wyrywa się z ograniczeń materialnej rzeczywistości i osiąga świadomość na wyższym poziomie.

Zadaj sobie pytanie:

w którym miejscu jesteś obecnie?

Co dominuje w twoim życiu?

Jaki jest udział twojej duszy w procesie życia?

Jak wzmacniasz swoją duszę?

Jaką jaźń w sobie ukształtowałeś?

Jaka przebija się z ciebie ludzka natura?

Jakie są jej czyny: pozytywne czy negatywne?

Jaźń odzwierciedla skutki twojego postępowania, objawia się w komunikacji międzyludzkiej, więc przeanalizuj czy w twoim umyśle jest już zapisany kodeks moralny czy może nadal kierujesz się niskimi emocjami.

Czy pokazujesz światu swoje jedno oblicze, które demonstrujesz jako nieskazitelne, moralne a naprawdę nadal robisz życiowe przekręty, kłamiesz, oszukujesz i na dokładkę wmawiasz innym, że jesteś osobą moralną, prawdomówną, sprawiedliwą?

Pamiętaj, ludzi możesz oszukać ale na te twoje marne sztuczki nie da nabrać się Uniwersalna Jaźń jako główny fundament naszego życia, która przygarnia do siebie tylko kwiat prawdziwego życia, manifestację czystości i wszystkie fundamentalne siły regulujące życie.

Jaźń jest samoświetlna poza ciemnością i światłem i nawet sama nasza myśl jest dla niej przeszkodą a co dopiero nasze działania, wszystko to czyni więzy i ograniczenia. Wiadomo, że nasze ego ma formę myśli i jako takie niszczy naszą duszę, odcina ją od korzeni Uniwersalnej Jaźni. Ego popycha człowieka do pragnień, intelektu a umysł, który jest w kontakcie z pięcioma zmysłami robi wszystko aby osiągnąć zadowolenie.

Umysł w czystym stanie jest przejrzysty ale w tym czystym stanie trudno go nazwać umysłem, jest Uniwersalną Świadomością lecz kiedy ukazuje się w nim myśl, tak przejawia się w świecie fizycznym i utożsamia się z ciałem, któremu nadaje kierunek działania jako fizyczną rzeczywistość. Dzięki połączeniu z Uniwersalną Jaźnią człowiek jest przytomny i wpływa na swoje życie świadomie a kiedy jego myślenie jest nieprzytomne nazywa się go ignorantem, który udaje, że wszystko wie i narzuca innym kontrolę nad ich życiem.

Wielką sztuką życia jest życie fizyczne, które pozostaje czyste i niezmienne pomimo doświadczenia trzech stanów rzeczywistości. Znaczy ten człowiek znalazł punkt oparcia w Sercu Wszechświata a jego ciało stało się świątynią. Tak wygląda pozytywna postawa wyzwolenia przez rozum, tak docieramy do wszystkich prawd, mądrości i wchodzimy w świat niczym nie skrępowanej wolności i stajemy się prawdziwymi panami własnego życia.

Popatrz na siebie, czy w twoim umyśle jest świadome myślenie czy tylko toczysz się przez życie popychany losem i wiązką swoich pragnień, które sterują tobą z twojej podświadomości?

Czy masz wpływ na swoje życie i pełną kontrolę nad nim, czy twoje „ja” jest dalej na poziomie rozkapryszonego dziecka bez głębszego myślenia i robi z twojego ego obraz wyobrażeń o sobie, wodząc cię za nos, i w każdym moralnym aspekcie brakuje w tobie prawdziwego człowieka?

Obudź się do tego co zwie się rdzeniem istnienia, który ciągle jest dla człowieka wielką tajemnicą. Musisz tak żyć aby umieć świadomie pomilczeć, wyciszyć się, wniknąć w stan medytacji w celu otworzenia drzwi do Uniwersalnej Jaźni, która w ciszy i spokojnym sercu sama się objawi i ukaże ci czystą świadomość i Jedyną Rzeczywistość.

9 June 2013

WIESŁAWA