KRYZYS DUCHA

PŁYŃ Z PRĄDEM ŻYCIA

Wiele osób w dzisiejszym świecie nie płynie z prądem życia, znajdują się jakby w zapętleniu, jakby ich życie oraz oni sami byli jednym wielkim supłem lub ciągłym pasmem porażek, cierpień, problemów. Ludzie miotają się na lewo i prawo, są jak wzburzone morze, które nie umie osiągnąć spokoju i wewnętrznej harmonii. Ludzie po prostu nie umieją żyć, bo nie rozumieją życia... gdy zrozumieją życie, poczują natychmiastową ulgę... i gdy tylko zaczną płynąć z prądem życia zgrają się ze swoim wewnętrznym przeznaczeniem, wewnętrznie zaczną czuć, że to jest właśnie to, czego szukali całe życie, tej fali, na której powinni płynąć.

Pamiętaj, że na swojej drodze, pomimo że twoja łódka będzie już płynąć w dobrym kierunku, napotkasz wiele przeszkód, ale one nie są czymś złym, to są wyzwania, jakim musisz stawić czoła, to są przeszkody, jakie trzeba pokonać, aby stać się dobrym żeglarzem, aby nabrać odpowiedniej wiedzy i doświadczenia i aby w przyszłości nauczyć innych jak właściwie operować żaglem, aby dopłynąć do celu, który jest zapisany w twojej duszy.

Na swojej drodze spotkasz też wielu ludzi... i tych dobrych i tych złych, jedni będą cię wyzyskiwać, a inni będą cię wspierać, bądź ostrożny z kim się zadajesz, miej dobre rozeznanie i bądź czujny, abyś nie został okradziony ze swojej energii, czasu i wewnętrznej siły. Zadawaj się z ludźmi, którzy rezonują z tobą, nie trać czasu na zbędne przepychanki z ludźmi, którzy ani cię nie szanują, ani nie chcą twojego dobra... wybieraj mądrze, abyś później nie ronił niepotrzebnych łez, których można było uniknąć.

Dobre wybory w naszym życiu to podstawa, bez nich nie dopłyniesz do celu, więc podejmuj właściwe decyzje, aby twoja łódka nie została zniszczona przez kamienie czy inne przeszkody, które są widoczne, i które można ominąć... więc omijaj co widać gołym okiem, bo raz uszkodzona łódka może pozostawić te ślady do końca swoich dni.

Nie raz będziemy ową podróżą mocno zmęczeni, ale wewnętrznie będziemy czuć, że zmierzamy w dobrym kierunku - życie to nie bajka, czasem nas mocno zmęczy, a nawet i zrani, czasem niespodziewanie się do nas los uśmiechnie, a innym razem spotkają nas różne problemy, nigdy nie wiadomo co przyniesie kolejny dzień, ale to jest właśnie życie, jest ono jedną wielką niespodzianką, niewiadomą... czasami z jej powodu płaczemy, a czasami się radujemy - w wielu przypadkach od nas zależy ile będzie tych łez, a ile uśmiechów na naszej twarzy... dlatego dokonuj mądrych wyborów na swojej drodze życia.

Gdy wleje się w naszą głowę mądrość nie będziemy szli przez życie po omacku potykając się co chwilę o różne rzeczy. Wewnętrzną mądrość można porównać do oświetlonego pokoju, widzimy w nim wszelkie przeszkody jakie się w nim znajdują... więc oświetlaj swoją drogę swoją mądrością, abyś nie musiał później niepotrzebnie
cierpieć.

Nie opieraj się życiu, daj mu się ponieść, usłysz swój wewnętrzny głos... bądź jak liść na wietrze wiedząc, że jesteś kierowany wiatrem swojego przeznaczenia, tylko w ten sposób doznasz prawdziwego szczęścia i spełnienia, pozwól wypełnić się twojemu losowi, niech twój duch już teraz dozna ukojenia na drodze do domu... zamiast walczyć z życiem, stań się jego harmonijną częścią.

Dobry Samarytanin - 11.02.2016