KUNDALINI

ANTAHKARANA

Spirytualny sznur - jest niezależnym sznurem , który bierze początek w czakrze serca. Modlitwa, medytacja i bezwarunkowa pomoc słabszym wznosi człowieka na wyższy stopień rozwoju.

Antahkarana - most światła, zwany tęczowym mostem jest połączeniem pomiędzy duszą i Bogiem. Inna jego nazwa - zstąpienie Ducha Świętego, olśniewającego światła wraz ze zlatującą w dół gołębicą. Ten sznur posiadają osoby na bardzo wysokim poziomie duchowym, których ciało przeistacza się w złoto.

Był czas, że to połączenie człowiek - Bóg było całkowicie aktywne. W okresie Atlantydy zostało zniszczone. Przerwanie sznura nastąpiło na czwartym - mentalnym poziomie. Odpowiednikiem w ciele człowieka jest piąta czakra - gardła. Od tamtej pory człowiek żyje w trzech niższych światach. Kiedy osoba rozwija się duchowo, stopniowo to połączenie zostaje odbudowane. Aktywacja 5, 6, i 7 czakry przywraca połączenie ze źródłem.

Tęczowy most zbudowany jest z siedmiu promieni światła, wszystkie kolory spektrum, które wibrują wysoką energią i są źródłem życia.

Aby odbudować tęczowy most musi przebudzić się Kundalini. Dwie energie: męska i żeńska zostają połączone w jedną wspólną i wpływają do kanału sushumny. Wielkim strumieniem podążają do góry. Potężna rzeka energii, jedna z bardziej niezwykłych, płynących z dołu do góry, wpływa do mózgu. W chwili połączenia się męskiej i żeńskiej energii człowiek staje się andromedus. Ciężko normalnym ludziom zrozumieć ten proces, stąd też wiele nieporozumień. Taka jednostka dąży do samotności. Czytamy biografie osób z przebudzonym kundalini i ich zeznania, odchodzą w tym czasie od swoich partnerów, rodzin, a nawet jak z nimi pozostają uciekają w samotność i w celibat. Ten proces nie zachodzi w ciągu jednego życia.

Kiedy człowiek jest już gotowy dochodzi do tzw. drugiej śmierci. Ego budzi się ze swojej drzemki do świadomych form, ale nagle umiera.

Przebudzenie też jest długim procesem. Następują różne okresy: cierpienia, nadziei i zmiany całej osobowości. W takiej formie wraca się do ostatniego wcielenia, w którym następuje zupełne wyzwolenie. Na wyższym poziomie mentalnym spotykają się dwie bliźniacze dusze niosące ten sam płomień; dwie święte osoby i otwierają złoty kalis (kielich). Zaczyna się proces transfiguracji do Wyższego wymiaru.

LINK! DO WĄSKA ŚCIEŻKA

Vancouver
5 Feb. 2008

WIESŁAWA