NATURALNE LECZENIE

NATURALNE LECZENIE PADACZKI

Padaczka najczęściej jest leczona tradycyjnymi lekami jak: Phenobarbital, Primidone, Diazepam (Valium), Potassium Bromide. Niektóre z nich powstrzymują ataki konwulsji
ale wywołują wiele ubocznych objawów.

Coraz częściej szuka się naturalnych metod leczenia padaczki. Jednym z nich jest sposób w zmianie życia i w stosowaniu odpowiedniej diety; szukanie pożywienia o wysokich i odpowiednich wartościach odżywczych. Wiadomo, że zbyt ubogie odżywianie się powoduje poważne choroby, zmienia aktywność mózgu, wywołuje alergie, nadciśnienie, cukrzycę, problemy z wagą i wiele innych czynników. Najbardziej rekomendowana jest domowa kuchnia, gdzie można przyrządzić dla siebie odpowiednie pożywienie z dowolnie wybranych składników. Nie są zalecane gotowe szczególnie puszkowane produkty z dodatkiem wielu konserwantów.


HYPOGLIKEMIA

Hypoglikemia jest stanem charakteryzującym się nadmiernie niskim poziomem glukozy we krwi. Poziom ten utrzymywany jest w stanie delikatnej równowagi przez stały przepływ glukozy z naczyń krwionośnych do otaczających tkanek, dostarczając im substratu energetycznego, którym jest glukoza. Jest to istotne dla prawidłowego funkcjonowania wielu narządów i układów, szczególnie dla centralnego układu nerwowego.

Objawy:
-znaczny głód
-niepokój
-poty
-szybkie bicie serca (tachycardia)
-drżenie (tremor)
-nudności
-wymioty
-osłabienie
-rozszerzenie źrenic
-wzrost napięcia mięśniowego.
-bóle głowy
-tzw. "endokrynny zespół psychotyczny" (rozdrażnienie, splątanie, zaburzenia koncentracji, depresja)
-
zaburzenia koordynacji ruchowej
-drgawki
-podwójne widzenie
-senność, śpiączka, zaburzenia oddychania i krążenia pochodzenia ośrodkowego.

Jeśli wystąpi poważne zaburzenie organizmu należy natychmiast podać źródło glukozy. Najlepszy jest miód, zawierający dużo glukozy i fruktozy, gdyż te cukry szybko przenikają do krwi. Glukozę należy jednak stosować z umiarem, gdyż zwiększone spożycie powoduje gwałtowny wzrost stężenia jej we krwi. Jedynym bowiem substratem energetycznym dla mózgu, w którym brak jest glikogenu, jest glukoza i dlatego, dopływ jej z krwią do mózgu musi być stały i nieprzerwany. Najmniejsze obniżenie jej zawartości poniżej dolnej granicy upośledza funkcję ośrodkowego układu nerwowego, co odbija się natychmiast ujemnie na pracy całego organizmu.


Skład chemiczny miodu:
(Wikipedia)

Najliczniejsza grupę związków w miodzie stanowią węglowodany. W największej ilości monosacharydy: glukoza (34%) i fruktoza (39%). Istotnym czynnikiem wpływającym na
smak miodu są kwasy organiczne. W największej ilości występują kwasy: glukonowy, jabłkowy i cytrynowy. Zasadniczą grupą związków decydującą o smaku i aromacie miodu są olejki eteryczne pochodzące z nektaru. Łącznie z miodu wyodrębniono ponad 50 substancji aromatycznych, wśród których znajdują się wyższe alkohole alifatyczne, aldehydy i ketony a także estry i związki polifenolowe. Barwa miodu uzależniona jest od obecności różnych barwników.

Największe znaczenie maja karotenoidy, głównie β-karoten i ksantofil. Zawartość związków azotowych w miodzie jest niewielka. Spośród białek występujących w miodzie ważną rolę biologiczną spełniają enzymy. Pochodzą one głównie z gruczołów ślinowych pszczół. Do najważniejszych należy zaliczyć inwertazę, która powoduje rozpad sacharozy do glukozy i fruktozy, α-amylazę i β-amylazę, prowadzące do przemiany polisacharydów do dekstryn a następnie do cukrów prostych; oksydazę glukozy powodującą utlenianie glukozy do kwasu glukonowego.

W reakcji tej powstaje nadtlenek wodoru - związek o właściwościach antyseptycznych. Ponadto miód zawiera pewne ilości mikroelementów: (potas, chlor, fosfor, magnez, wapń, żelazo, mangan, kobalt i inne). W miodzie stwierdzono również występowanie substancji o charakterze hormonalnym. Ważne zadanie spełnia acetylocholina. Miód zawiera także niewielkie ilości witamin - B1, B2, B6, B12, kwas foliowy, kwas pantotenowy i biotynę.

Wartości odżywcze miodu natychmiast stabilizują poziom cukru we krwi, przywracają cierpiącego do normalnego stanu. Jeśli w danej chwili brakuje miodu można użyć syropu klonowego lub zwykłego cukru bezpośrednio do ust. Przez jamę ustną będzie szybko absorbowany. Chorym na hypoglikemię zaleca się nie tylko właściwą dietę, ale również musi przestrzegać bardzo dokładnego czasu posiłków.

Najlepiej ustalić stałe godziny np:
1. Śniadanie - 7. 00 rano
2. II śniadanie - 11.00
3. Obiad - 15.00
4. Kolacja - 19.00

Nie należy kłaść się z pustym żołądkiem. Zaleca się małą przekąskę.

Spotkałam kobietę, która 11 lat cierpiała na rodzaj padaczki, której nie mogli zdiagnozować lekarze. W końcu okazało się, że jest chora na hypoglikimię. Choroba przebiegała w formie ukrytej.

Ważne jest aby często kontrolować poziom cukru we krwi.

Ważna rzeczą jest wyeliminowanie ze swojego środowiska toksyn. Dobrze używać naturalnych środków czyszczących, unikać chemikali.

Leczenie naturalne to również odpowiednia dawka odpoczynku, medytacje i regularne spacery w spokojnych miejscach powinny wejść na stałe w dzienny rozkład zajęć człowieka chorego na padaczkę. Bardzo istotne są ćwiczenia gimnastyczne, które pomagają dotlenić organizm. Należy poświęcić ½ godz. dziennie na gimnastykę bez względu na wiek. Wskazane są spacery na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna pomaga oczyścić stres, przywraca równowagę. Tylko psycho-fizyczna działalność pozwoli szybko usunąć zgromadzony stres. Należy znaleźć dla siebie odpowiednią formę ćwiczeń: Hatha -Yogę, Tai-Chi, Chi-Gong, taniec lub inne wybrane przez siebie fizyczne aktywności.

Pomocne są kąpiele, w miarę możliwości w nie chlorowanej wodzie, wspaniałe będą wszystkie czyste źródła wody: jeziora, rzeki, morze. Kąpiele w wannie należy wzbogacić morską solą, dodać do jednej kąpieli około 1/2kg nieczyszczonej morskiej soli i zanurzyć się w takiej solance na 20 minut.

Unikać spalin. Niedobór tlenu doprowadzi do zatrucia tlenkiem węgla. Dobry sen zmniejszy ilość napadów padaczkowych. Jeśli występuje bezsenność można podać melatoninę. (LINK! - melatonina).


POT

Pocenie się jest skutecznym sposobem oczyszczenia z toksyn,

- należy często zmieniać ubranie
- korzystać z sauny
- pić gorące napotne herbatki
- dobry jest pieprz cayenne, używać zamiast zwykłego pieprzu.

Niektóre przemysłowe toksyny mogą opuścić ciało tylko przez gruczoły potu.

Ciało ludzkie posiada również duszę, należy o niej pamiętać. Nie traktować jej jako odrębnej jednostki. Łącznie z ciałem leczymy umysł. Dobrze jest pomyśleć co nasza dusza potrzebuje i zastosować psychoterapię duchową. Najbardziej polecana jest medytacja. Ważnym elementem jest oczyszczanie ciała z pasożytów.

Rozróżnia się wiele rodzajów padaczki. Chorzy ludzie używają różnych kombinacji lekarstw, w tym kontrolujące sen i nieregularne bicie serca. Antykonwulsanty działają w odmienny sposób; jedne wpływają na aktywność mózgu bardzo powoli, inne szybko wchłaniają się w układ nerwowy. Nie ma antykonwulsantów, które nie wywołują ubocznych skutków. Każdy z nich pracuje w inny sposób i wywołuje inne uboczne symptomy. Kombinacja leków stwarza swoistą mieszankę a co się z tym wiąże zwiększa się szansa na uboczne działanie. Ludzki mózg aby mógł prawidłowo funkcjonować potrzebuje odpowiednią ilość tlenu, należy dbać o dobre dotlenianie organizmu. Ważna jest również równowaga w gospodarce hormonalanej, tylko wówczas układ nerwowy otrzymuje odpowiednią ilość impulsów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania.

U dzieci dobre efekty leczenia padaczki daje wprowadzenie melatoniny: poprawia sen, działa jako neuroprotektor, zmniejsza stres.


EPI - STILL

Naturalna 100% bezpieczna mieszanka wybranych ziół. Wspomaga w utrzymaniu balansu mózgu, utrzymuje normalną aktywność elektryczną.

Epi-still zawiera:
- passiflora (passionflower), wspiera układ nerwowy
- scuttelaria laterifolia (skullcap), utrzymuje równowagę
- caprum metalicum, składnik wpływający na aktywność mózgu
- cicuta virosa, utrzymuje normalną aktywność mózgu i systemu nerwowego.

Jak używać Epi-still

Dorośli i nastolatkowe:
15-20 kropli na 1/4 szkl. wody lub soku 3 x dzienni.

Dzieci:
1 kropla na 1 rok życia na 1/4 szkl. wody lub soku 3 x dziennie.


PURE CALM

Wspiera układ nerwowy, balansuje emocje, stres i wszystkie nerwowe napięcia. Pozwala na pozytywne myślenie. Pomaga w przypadku szybkiego bicia serca (tachycardia), na huśtawkę nastrojów. Można go używać zastępując: Diazepam, Alprazolarm, Clonazepam, Inderol, Clonidine, Imipramine, Wellbutrin.
 

DIETA

Należy unikać toksycznego jedzenia. Bardzo ważnym elementem jest picie wody. Dieta powinna zawierać zdrową żywność - świeże warzywa, owoce, ziarna, kiełki zbóż, które poprawiają prace mózgu. Posiłki powinny nauczyć się rozpoznawać jakie produkty szkodzą a które są właściwe. Potrzebne jest trochę czasu aby wdrążyć w życie odpowiednią dietę. Wszystkie ciężkie produkty powinny być usunięte, nie wolno objadać się. Nie należy też przesadzać z dawkowaniem odpowiednich produktów odżywczych, zbyt wysokie dawki a nawet przedawkowanie ziół może okazać się szkodliwe. Wskazany jest we wszystkim umiar. W przypadku ludzi, którzy tracą masę kostną wzbogacić dietę w wit. D i wapń. Oleje rybne pomagają w zaburzeniach rytmu serca, stabilizują nadpobudliwość neuronów w tkance serca. Naukowcy prowadzą badania czy takie same działanie posiadają oleje ryb w tkance mózgowej - zmniejszenie nadpobudliwości neuronów a tym samym zmniejszenie napadów padaczkowych. Ciągle trwają badania. Dieta wzbogacona kwasami tłuszczowymi OMEGA-3 może zmniejszyć częstotliwość napadów padaczkowych, łagodzi drgawki. Pacjenci powinni spożywać OMEGĘ- 3 podczas śniadania przez okres 6 miesięcy. Wielonasycone kwasy tłuszczowe, mogą zmniejszyć częstotliwość napadów padaczkowych u pacjentow z padaczką z centralnego układu nerwowego (CNS), a także u leczonych antykonwulsyjnie narkomanów.
 

CO ZAWIERA OMRGA-3?

Najzdrowszy rodzaj tłuszczu - wielonienasycone kwasy tłuszczowe typu OMEGA- 3 to odkrycie ostatnich lat. Okazało się, że jest to najzdrowszy rodzaj tłuszczu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania praktycznie całego organizmu. Kwasy tłuszczowe OMEGA-3 zawarte są w oleju i w mięsie ryb, stanowią istotny składnik pokarmowy. Odgrywają w organizmie dwie zasadnicze role: - zapewniają odpowiednią strukturę, elastyczność i funkcjonalność wszystkich błon komórkowych: mózgu, układu nerwowego i naczyń krwionośnych oraz są niezbędne do syntezy śródkomórkowych lipidów w warstwie rogówki naskórka.

Szczególnym olejem jest olej z rekina. Jego związki ograniczają procesy zapalne, wzmacniają niektóre elementy układu odpornościowego.

Praktycznie każdy człowiek Zachodu ma ogromne niedobory kwasów tłuszczowych OMEGA-3, ponieważ występują one w tych potrawach, których jemy bardzo mało - m.in. w rybach i owocach morza oraz soi (NIE modyfikowanej genetycznie).

Niektóre korzyści ze stosowania OMEGI- 3
- Jest zdrowa dla serca, krwi i naczyń krwionośnych
- Pomaga oczyścić układ krwionośny ze złogów
- Jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego
- Działa profilaktycznie i wspomagająco na wiele procesów życiowych.

Dlaczego powinniśmy uzupełniać OMEGA-3?
Najnowsze badania dowiodły, że ten szczególny rodzaj tłuszczu ma zasadnicze znaczenie dla komórek - jego brak powoduje poważne zaburzenia w ich funkcjonowaniu. Lecznicze właściwości oleju rybiego mają tak szeroki zakres, że mogłoby się to wydawać niedorzeczne,

Spożywanie kwasów tłuszczowych OMEGA-3 jest szczególnie ważne:

- Dla kobiet w ciąży - w fazie tworzenia się u dziecka mózgu i układu nerwowego
- Dla małych dzieci - gwarantuje dobry rozwój mózgu, układu nerwowego, przyczynia się do lepszej nauki, pamięci itd.
- W celach profilaktycznych

Nowe badania świadczą o tym, że kwasy tłuszczowe OMEGA-3 zapobiegają wystąpieniu raka sutka oraz mogą być stosowane jako lek na tę chorobę. W badaniach laboratoryjnych udowodniono, że kwasy tłuszczowe OMEGA-3 otrzymane z tłustych ryb, takich jak łosoś, morska odmiana okonia i makrela, hamują rozwój komórek rakowych.


OMEGA-6

Omega-6 uzyskuje się z roślin pestkowych: siemnie lniane, pestki czerwonej porzeczki, winogron, dyni. Wykazano, że u kobiet z rakiem sutka stosunek zawartości tłuszczów "szkodliwych" - związków OMEGA-6, do tłuszczów "dobrych" - OMEGA-3, był 2 - 5 razy wyższy .

Dieta kobiet mieszkających w Azji, które znacznie rzadziej chorują na raka sutka niż kobiety w krajach zachodnich, jest o wiele bogatsza w produkty zawierające duże ilości kwasów tłuszczowych OMEGA-3 (ryby, owoce morza, soja nie modyfikowana genetycznie). W gruczole piersiowym Amerykanek, które spożywają duże ilości tłuszczów zawierających szkodliwe związki OMEGA-6, występują one w znacznie większych ilościach niż OMEGA-3. U kobiet z Azji, jest odwrotnie, dominują związki OMEGA-3.

Również prowadzone są prace z wykorzystaniem w leczeniu padaczki Karmozyny. Wyniki sugerują, że może być w przyszłości czynnikiem w leczeniu narkomanów z objawami padaczkowymi.
 

Dieta cierpiących na epilepsje powinna zawierać:

- dużo ziaren
- rośliny liściaste
- strączkowe
- owoce morza, produkty zawierające dużo magnezu, cynku.
 

PICIE ZIÓŁ:

Jemioła (viscum) - działa antyspasmatycznie
- pokrzywa (urtica)
- mech irlandzki
(chondrus crispus)
- hyssop
(hyssopus)
- tarczyca
(scutellaria)
- gwiazdnica
(stelaria)
- rumianek
(chamomille)
- waleriana


Susan Weed

Amerykanka zajmująca się ziołolecznictwem, znana w świecie ze swoich licznie wydanych książek na temat naturalnego leczenia sugeruje picie herbatek ze słomy owsa i kąpiele w wodzie z naparu ze słomą owsianą.


Thomas Bartram

Po 35 latach praktyki lekarskiej w szpitalu w chwili przejścia na emeryturę następne lata życia poświęcił medycynie ziołowej. W swojej pracy na temat ziół w "Bartram Encyclopedia of Herbal Medicine" proponuje listę ziół w zależności od postaci padaczki:

- grand mal, w płacie skroniowym


passiflower,


skullcap,(tarczyca - scutellaria)


verbena


- petit mal:


hyssop

Wymienia również herbatki z liści piwonii.

Bardzo pomocnym w leczeniu padaczki jest Noni juice (LINK!)


Przestrzega się przed:

- GLA/OMEGA-6 fatty acid, może zwiększyć ataki.
- Wiesiołek (primrose oil) może potęgować padaczkę w płacie skroniowym.


Należy unikać:

-Mięsa, kofeiny, kakao, alkoholi, przypraw, białego pieczywa.
-uważać na niektóre sezonowe owoce (czerwone porzeczki, winogrona, jagody i warzywa - pomidory, pestki dyni), zaobserwować jak indywidualnie wpływają na zdrowotną kondycję.
-orzeszki ziemne, (pozatym wszystkie inne orzechy są wskazane)


Nie są wskazane zioła:

- Mięta pieprzowa
- kora wierzby
- wiązówka błotna
- gingo biloba, może u niektórych osób wywołać ataki konwulsyjne, należy również uważać na olejek anyżowy.
 

Należy wiedzieć:

Padaczka nie jest choroba umysłową i nie ogranicza inteligencji, jest tylko chwilowym zaburzeniem pracy mózgu.

LINK! (Padaczka - choroba mózgu)

Vancouver
27. Aug. 2008

WIESŁAWA