NATURALNE LECZENIE

OLEJKI ZDROWIA, KTÓRE WARTO UŻYWAĆ

Olejki zdrowia, znane od tysiącleci do leczenia różnego rodzaju problemów zdrowotnych, popularne szczególnie na ich właściwości uśmierzające ból. Mogą być skuteczne tak samo jak leki w nowoczesnej dobie, które działają przeciwbólowo, ale są o tyle lepsze, że nie przynoszą skutków ubocznych.

Szczególnie są skuteczne w leczeniu przewlekłego bólu np. zapalenia stawów i rwy kulszowej, ponadto olejki potrafią usunąć lub złagodzić przyczynę bólu. I tak dla przykładu olejek miętowy używany na bóle mięśni, nie tylko złagodzi ból w tym miejscu, ale poprawi także krążenie w tym obszarze i wokół niego, gdzie znajdują się stany zapalne. Mamy różne gatunki olejków: przeciwreumatyczne, przeciwbakteryjne, uspokajające, znieczulające, wiatropędne, przeciwzapalne, przeciwskurczowe, antydepresyjne.

1). Olejek lawendowy, korzyści z niego są wielorakie. Doskonale łączy się z innymi olejkami: z drzewa sandałowego, sosny, szałwii, geranium, gałki muszkatołowej i innymi. Olejek lawendowy najczęściej stosowany jest w celu łagodzenia bólu głowy i szyi, również pomaga zmniejszyć stres i niepokój, którego to przyczyną mogą być bóle głowy i szyi. Mocno wpływa na układ nerwowy, zwiększa aktywność umysłową, reguluje zmienność akcji serca, zwiększa funkcje poznawcze... informacja dla maturzystów i innych studentów zdających egzaminy - wdychajcie przed przystąpieniem do egzaminów olejek lawendowy i olejek rozmarynowy.

Osobiście najczęściej używam podczas swoich terapii z chorymi olejku lawendowego. I tu zalecam dobrej jakości olejki, warto w nie zainwestować. To, że ten olejek działa uspokajająco, relaksująco, uwalnia od bólu głowy, poprawia jakość snu, znane jest od dawna wielu osobom. Szczególnie korzystny jest w dzisiejszym życiu pełnym stresu, niepokoju, które są przyczyną naszych wielu chorób, nie tylko fizycznych, również mentalnych. Wystarczy już wetrzeć 1-2 kropelki tego oleju w okolice uszu, szyi, skroni i daje nam to szybkie odprężenie. Możemy również dobrze użyć go do aromatoterapii, szczególnie przed snem i proponuję spróbować zanim ktoś zacznie łykać chemiczne nasenne tabletki. Również będzie wspaniałym narzędziem pomocnym w masażu przy ciężkich bólach mięśni (np. fibromialgia), w tym przypadku należy połączyć kilka kropli olejku lawendowego, oleju kokosowego i oleju rycynowego. Te 3 oleje powinny się znaleźć w każdym naszym domu.



2). Olejek rumiankowy,
który znany jest bardziej na złagodzenie bólów brzucha, przeciwzapalny, stosowany często u małych dzieci ze względu na związek chamazulen, skuteczny w leczeniu jelit, napięć przedmiesiączkowych u kobiet, jest zaliczany do olejków wiatropędnych, które łagodzą bóle brzucha... olejek rumiankowy działając na układ pokarmowy pomaga pozbyć się robali jelitowych. Ostry ból brzucha może być szybko złagodzony przez wcieranie tego olejku wokół pępka delikatnym masażem palcami w kierunku ruchów wskazówek zegara, szczególnie u małych dzieci, które często cierpią na tą przypadłość.

Olejek rumiankowy można dodać do herbaty lub ciepłej wody i pić przez 3-4 dni, aż całkowicie zniknie dyskomfort w brzuchu, również poprawi trawienie poprzez zwiększenie produkcji soków trawiennych i lepsze wydzielanie kwasu żółciowego. Posiada również właściwości antybakteryjne i przeciwskurczowe, które pomogą zwalczyć infekcje... ale jest mniej znany jako środek na nerwobóle a nawet uszkodzone nerwy. Przede wszystkim zmniejsza lęk i wywołuje silne poczucie celu... toteż był stosowany przez żołnierzy Rzymskich, którzy wyruszali do walki. Skutecznie usuwa zaburzenia lękowe, więc nadaje się do leczenia depresji, wystarczą nam już opary rumianku, możemy używać go do aromatoterapii, jako odświeżacza powietrza, do kąpieli. Olejek rumiankowy wcierany w punkty akupunkturowe na ciele (szczególnie głowy) przynosi ulgę nerwom, usuwa zmęczenie, symptomy mrowienia i kłucia w ciele, ostre uczucie pieczenia w mięśniach, ściskanie nerwów lub kiedy te nerwy w ogóle zostają uszkodzone, co bywa dużym problemem w udarach mózgu, w komach, czy innych uszkodzeniach nerwowych. Wcieranie tego olejku w chore miejsca potrafi szybko regenerować uszkodzony układ nerwowy, potrafi wybudzić człowieka z komy. Przyniesie wielką ulgę osobom z zespołem niespokojnych nóg i bólem nerwu kulszowego.

Te dolegliwości śmiało można potraktować olejkiem rumiankowym z domieszką oleju rycynowego. Kładziemy olejek w miejscu bólu, tam też są punkty energetyczne, otwieramy większe ich światło i mamy szybsze rezultaty. Możemy wzmocnić olejek rumiankowy oliwą z oliwek i delikatnie wcierać w obolałe mięśnie. Olejek rumiankowy ułatwi wielu kobietom przejście przez menopauzę, toteż jest najlepszym przyjacielem kobiet, które sięgają średniego wieku, ponieważ poprawia krążenie w miednicy, wyrównuje brak równowagi hormonalnej związanych z menopauzą, w tym przypadku dobrze jest olejek rumiankowy wmasować zaraz przed snem w swoje stopy.

Natomiast kobiety w ciąży muszą bezwzględnie unikać olejku rumiankowego, zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie ze względu na możliwość spowodowania skurczów macicy, które mogą doprowadzić do poronienia. Rumianek pomaga wypłukiwać toksyny z organizmu, oczyszcza wątrobę, zwiększa przepływ żółci, zmniejsza chemiczne magazyny zgromadzone w wątrobie, wyrzuca je przez skórę, pot, mocz i oczyszcza krew.



3). Olejek miętowy,
jeden z najstarszych w świecie, wysoce orzeźwiający ze względu na mentolem, który jest głównym jego składnikiem. Mięta znana jest z tego, że łagodzi nudności, niestrawność, bóle brzucha... łagodzi błony śluzowe żołądka i jelit oraz hamuje bolesne skurcze, ale działanie olejku miętowego nie ogranicza się tylko do tego. Rozluźnia mięśnie w dolnych częściach pleców, zmniejsza bóle głowy, bóle mięśniowe z powodu fibromialgii, pomaga łagodzić bóle zatok, pomaga w problemach z oddychaniem, w bólach głowy, gorączkach... dezynfekuje przykry zapach jamy ustnej i długa jest lista jego leczniczych zastosowań. I nie jest to gołosłowne tylko zbadane i udowodnione, nie tylko przez zwykłych zielarzy, felczerów, ale i przez naukowców.

Mięta zawiera wiele minerałów i składników takich jak mangan, żelazo, magnez, wapń, potas, kwas foliowy, miedź, zawiera także Omega 3, witaminę A i C. Olejki miętowe zaliczają się do olejków wiatropędnych, pomagają nie tylko w niestrawności, są także doskonałym lekarstwem na zespół jelita drażliwego (IBS), który dotyka milionów osób na świecie. Olejki miętowe dodawane są również do tlenu przy operacjach, szczególnie jamy ustnej. Olejek miętowy jest doskonałym środkiem przeciwgrzybicznym i jest zalecany szczególnie przy grzybiczym zapaleniu paznokci.



4). Olejek eukaliptusowy,
wyciąg z kory i liścia drzewa eukaliptusowego ma potężne właściwości przeciwzapalne, łagodzi ból w urazach mięśniowych, w chorobach zatok. Przy stosowaniu na skórę należy go rozcieńczyć olejem kokosowym, ponieważ jest niezwykle silny. W razie ukąszenia owadów jest sugerowany czysty olejek eukaliptusowy bez żadnych innych domieszek, należy go wcierać w miejsca ukąszenia. Olejek eukaliptusowy był już stosowany w roku 1880 przez chirurgów, którzy używali go jako środka antyseptycznego podczas operacji i tak było aż do końca II wojny światowej, po wojnie rząd USA oficjalnie zarejestrował olejek eukaliptusowy jako środek owadobójczy, który między innymi zabija roztocza i kleszcze. Toteż obecnie ludzie stosują go jako olejek odstraszający owady, ale nie stronią również od leczenia nim ran, oparzeń i wrzodów.

Należy wiedzieć, że olejek eukaliptusowy pomaga uspokoić błony śluzowe w przypadku alergii i astmy, wystarczy go wąchać kilka razy dziennie, można dodać parę kropli do kąpieli. Używany jest do pasty do zębów, do różnych mazideł, maści, znajdziemy go w kroplach na kaszel, w pastylkach do ssania, kiedy mamy infekcję dróg oddechowych. Służy w leczeniu zapalenia oskrzeli, astmy, kaszlu, wspomaga proces nawilżania, a na skórze jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym (tutaj należy połączyć go z olejem kokosowym).



5). Olejek rozmarynowy,
chyba najbardziej znany jako olejek pobudzający pamięć, łagodzi bóle głowy, usuwa zmęczenie, jest lepszy niż filiżanka kawy... i często zamiast pić następną filiżankę kawy, aby usunąć zmęczenie lepiej zastosować olejek rozmarynowy, wystarczy wetrzeć 1-2 kropelki pod nos. Ponadto jest stosowany w celu zmniejszenia bólów stawowych i mięśni. Olejek rozmarynowy można uznać za największy odprężacz, obniża poziom kortyzolu - hormonu stresu, jego nadmiar w ślinie może spowodować stres oksydacyjny, przyrost masy ciała, wysokie ciśnienie krwi, cholesterol i choroby serca. I w tym momencie ujawnia się nam następny olejek eteryczny do leczenia własnych lęków. Olejek rozmarynowy można mieszać z olejkiem lawendowym w celu zwiększenia efektu leczenia. I wystarczy już jedna minuta zabiegu, wystarczy natrzeć olejkiem ręce, okolice ust, nosa i już obniżamy stres i wzmacniamy pamięć. Z tej recepty mogą śmiało korzystać ludzie cierpiący na Alzheimera. W celu wzmocnienia funkcji poznawczych w tej grupie chorych należy wprowadzić jeszcze olejek pomarańczowy i cytrynowy. Można śmiało używać ich do aromatoterapii. Już samo wtarcie olejku rozmarynowego lub świeżego ziela w palce u dłoni poprawia nasze krążenie. Możemy to bez obaw stosować, kiedy mamy zimne dłonie, zimne stopy i odzywa się ich bolesność. Śmiało można go używać razem z olejkiem lawendowym. Skoro poprawia krążenie to znaczy kończą się również nasze migreny i inne pulsujące bóle. I ważne jest, aby wiedzieć, że olejek rozmarynowy przez swoje właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne wzmacnia nasz układ odpornościowy. Doskonały jest w oczyszczaniu limfy. To nasz system limfatyczny pomaga oczyścić nasz organizm z odpadów. Masując nasze więzy chłonne za pomocą olejku możemy ożywić słaby układ turbodoładowania, który oczyszcza nasz organizm.

Warto wiedzieć, że olejek rozmarynowy jest wspaniałym wzmacniaczem naszych więzów chłonnych, szczególnie u osób z rakiem. Wcieramy go w szyję, pod pachy, pachwiny i stopy, w ten sposób budzimy odporność organizmu. Oczywiście możemy używać tego olejku do kąpieli. Osoby, które mają mocno podrażniony żołądek, np. po zabiegu chemioterapii i cierpią na silne bóle brzucha, zaparcia, wzdęcia, biegunki mogą stosować go zewnętrznie na powłoki brzucha, delikatnie masować brzuch, szczególnie w okolicy pępka okrężnymi ruchami według wskazówek zegara.



6). Olejek jałowcowy, inaczej jupiterowy
- to cenny olejek w leczeniu bolesnych stanów, np. zapalenia jelita grubego, hemoroidów, w tym ostatnim przypadku dodajemy go do nasiadówek w gorącej wodzie, należy kilka kropel wlać do gorącej wody i robić nasiadówkę około 20 minut. W przypadku zapalenia jelita grubego mieszamy kilka kropel olejku jałowcowego z łyżką oliwy z oliwek lub dodajemy do ziołowej herbaty na niestrawność. Olejek jałowcowy jest olejkiem wiatropędnym, szczególnie zalecany jest w rekonwalescencji, kiedy organizm jest totalnie wyczerpany, brak mu energii, jest mocno osłabiony układ immunologiczny. Dobrze się zachowuje w zakażeniach dróg moczowych i kamicy nerkowej. Również doskonale sobie radzi z trądzikiem młodzieńczym czy innymi alergiami skóry, ale trzeba w tym przypadku zachować ostrożność używając tego olejku, szczególnie chronić oczy, nie używać na skórę nierozcieńczonego olejku, bo może wywołać jej zaczerwienienie i spowodować uczucie gorąca. Przedawkowanie przy połykaniu tego olejku może spowodować wymioty, toteż zanim go użyjemy przeczytajmy dokładnie towarzyszącą mu ulotkę, tam powinny być zawarte wszystkie ostrzeżenie jakie dany preparat może spowodować w naszym organizmie (to samo się tyczy wszystkich innych olejków, leków, ziół itd, ulotki powinny być informacją i ostrzec nas przed zagrożeniami).

Jeżeli widzimy, że coś jest nie w tą stronę po zażyciu danego środka należy natychmiast skontaktować się z lekarzem i nie ukrywać tego co zażyliśmy, bo to może zagrozić naszemu życiu... czasami tylko szybka reakcja lekarza może nas uratować. Olejek jałowcowy możemy użyć na celulit, stymulując olejkiem krążenie krwi i limfy rozluźniamy i rozgrzewamy mięśnie, regenerujemy tkankę, usuwamy toksyny, ujędrniamy ciało. Dlatego używany jest w gabinetach SPA. Można go stosować do kąpieli (nie więcej niż 15 kropli na wannę wody), można użyć do aromatoterapii, łagodzi infekcje dróg oddechowych, kaszel, katar, odtruwa organizm dzięki fitoncydonom, które znajdziemy również w czosnku i cebuli. Uwaga: produktów z jałowca nie wolno stosować podczas ciąży i w alergiach na jałowiec.

7). Olejek kajeński (olejek z pieprzu kajeńskiego - cayenne), uzyskiwany z nasion pieprzu kajeńskiego, łagodzi silne bóle np. przy półpaśćcu. Ze względu na swoją silną moc musi być zawsze rozcieńczony. Stosowany na skórę najlepiej mieszać z olejem kokosowym. Najczęściej używa się go miejscowo. Ziołolecznictwo zna jednak szersze zastosowanie pieprzu kajeńskiego, tak zewnętrznie jak i zewnętrznie: na niestrawność, wzdęcia, ból gardła, zapalenie migdałków, szkarlatynę, błonicę, zawały serca, udary mózgu, nowotwory, łuszczycę, alergię, malarię, zapalenie stawów. Pieprz kajeński zapobiega atakom serca i udarom mózgu. Usuwa płytkę nazębną z tętnic i zapobiega zlepianiu i aglutynacji płytek krwi w tętnicach utrzymując dobry przepływ krwi. Krążenie krwi wzrasta i są wypłukiwane wszystkie toksyny... rozszerzając naczynia krwionośne pieprz kajeński otwiera tętnice, toteż jest stosowany do terapii awaryjnych przy zawałach serca i udarach mózgu, które powinniśmy wszyscy znać jako "emergency".

Jeśli przy człowieku, który nagle zapada na tą przypadłość (zawał serca, udar mózgu) jest ktoś przytomny może spowodować, że ta osoba wyjdzie z tego stanu w ciągu kilku minut, ale mimo wszystko pierwsze co trzeba zrobić w tym przypadku, to zadzwonić po karetkę. W międzyczasie należy podać choremu herbatkę: filiżankę ciepłej wody z łyżeczką pieprzu kajeńskiego. Niech pije szybko jak to tylko jest możliwe (podobnie w udarach mózgu). Jeśli nie mamy pod ręką pieprzu kajeńskiego rozbijamy na proszek aspirynę i umieszczamy ją pod językiem chorego. Podobnie czynimy, kiedy człowiek nie może połykać, traci przytomność... szybko robimy tą miksturę (woda + pieprz kajeński) i umiejętnie wlewamy ją do jamy ustnej, ale trzeba uważać, aby chory się nie zakrztusił, należy przechylić głowę na bok. W tym przypadku dobrze sprawuje się olejek kajeński, wystarczy wlać pod język parę kropli, dlatego dobrze jest ten olejek mieć zawsze pod ręką. Zabieg można powtarzać dopóki nie pojawi się lekarz.

Wiadomo, że wiele osób przy ataku serca, udarze mózgu traci przytomność, toteż musisz być przytomny i wiedzieć co w tym przypadku robić, nie panikować.

1
- zadzwoń po karetkę.
2 - umieść pieprz (olejek) kajeński w jamie ustnej.
3 - sprawdź puls, oddech.
4 - jeśli trzeba rozpocznij pierwszą pomoc (CPR).

Po pięciu minutach powtarzaj wszystko od nowa i tak kontynuuj aż do przyjazdu lekarza.

Następnym cudem jaki dokonuje pieprz kajeński jest niszczenie komórek nowotworowych. Doprowadza je do apoptozy, czyli samobójstwa. Dzięki zawartości w sobie kapsaicyny pomoże wzmocnić układ immunologiczny, zwalcza wolne rodniki, powstrzymuje rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych.

Innym zabiegiem w stylu "emergency", pieprz kajeński jest doskonały na tryskającą krew z otwartych ran, np. w czasie wypadków, gdzie dochodzi do ciężkich obrażeń. Sypiemy wówczas na ranę obfitą ilość pieprzu kajeńskiego. Taką terapię osobiście nazywam: "ogień na ogień", oddziałujemy szybko na zakończenia nerwowe. Pikantne zioła mają to do siebie, że zwiększają procesy metaboliczne około 25%, wzrasta temperatura ciała. Kiedy wzrasta temperatura ciała to ono jest zmuszone do szybkiego chłodzenia co wpływa na naczynia krwionośne i włosowate, które się zamykają.

Podobnie postępujemy, kiedy dochodzi do silnych krwotoków poporodowych, kiedy dostęp do szpitala jest utrudniony i może nastąpić śmierć z powodu wykrwawienia. Tutaj jest wskazane użyć jedną szklankę ciepłej wody z dodatkiem 3-4 łyżek pieprzu kajeńskiego i wstrzykiwać jego roztwór w obszarze pochwy tak długo jak się da. Ten zabieg uratował wiele kobiet. Pieprz kajeński pomaga również na obfite krwawienia menstruacyjne... tym razem najlepiej jest pić rozcieńczony w wodzie pieprz kajeński 3-4x dziennie.



8). Olejek imbirowy,
świeżego korzenia imbiru nie trzeba już nikomu reklamować, lecz mało ludzi wie, że olejek imbirowy jest skuteczny w leczeniu bolesnych stanów autoimmunologicznych (reumatoidalne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane, toczeń). Może być stosowany miejscowo i wziewnie. Terapia tym olejkiem nie powoduje żadnych skutków ubocznych, nawet kiedy używamy go przez dłuższy okres czasu. Zalicza się go do olejków wiatropędnych. Pomaga układowi pokarmowemu, ale także działa wyksztuśnie, antyseptycznie, przeciwbólowo, przeciwzapalnie, ma właściwości afrodyzjaku, reguluje pracę serca, zaburzenia miesiączkowania.

My Polacy znamy najczęściej imbir z kuchni stosowany jako przyprawę, wspomaga właściwości trawienia szczególnie przy potrawach mięsnych. Jego gorący i ostry smak zawdzięczamy obecności związku zwanego Gingerol (ginger - ang. nazwa imbiru). Olejki imbirowe używamy na rozstrój żołądka, niestrawność, ból brzucha, kolkę, skurcze, biegunki, wzdęcia i inne problemy jelitowe. Często jest stosowana herbata z imbiru, która zwiększa apetyt, pozwala przybierać na wadze (ważne u osób wyniszczonych podczas chemioterapii, gdzie ich ciała drastycznie szybko tracą na wadze). Jest stosowany w leczeniu zakażeń jelit, czerwonki bakteryjnej. Zarówno świeży korzeń imbiru i olejek imbirowy stosowane są w leczeniu malarii i przeciwko żółtej febrze. Na tym nie kończy się działanie imbiru. Następną ważną jego zaletą jest działanie wykrztuśne, toteż świetnie się sprawuje podczas przeziębień, gryp, kaszlu, zapaleń oskrzeli, astmie, duszności. Skuteczny jest w usuwaniu śluzy z gardła i płuc, więc jest wskazany jako dodatek do herbaty.

Świetna jest mikstura skomponowana ze świeżego korzenia imbiru z miodem naturalnym, można ją wzmocnić czosnkiem i sokiem z cytryny, należy spożywać ją razem z korzeniem imbiru 2-3x dziennie po 1-2 łyżeczki. Zdrowotne korzyści wynikające z mikstury miodu i imbiru znane są w medycynie od dawna w leczeniu układu oddechowego, szczególnie ta mikstura jest zalecana dla astmatyków. Olejek imbirowy wcierany w miejsce bólu szybko go usuwa, zmniejsza prostaglandyny, które są związane z bólem (można też do tego celu użyć korzenia imbiru, zetrzeć na tarce i przykładać w miejsce np. bolącego stawu). A nawet ostatnio kilku chińskich naukowców donosi, że imbir jest skuteczny w leczeniu zapalenia jąder i usuwa problemy miesiączkowe. Chińczycy mocno wierzą, że imbir wzmacnia serce, toteż wiele osób korzysta z olejku imbirowego jako środka zapobiegającego chorobom serca. Wstępne badania naukowe wykazały, że imbir obniża cholesterol i krzepnięcie krwi, co zmniejsza prawdopodobieństwo zatkania naczyń krwionośnych, tym samym zmniejsza częstość zawałów serca i udarów mózgu. Olejki imbirowe łagodzą depresję, stres, zmęczenie, zawroty głowy, niepokoje, lęki.

Imbir jest afrodyzjakiem więc jest pomocny w impotencji i zapobiega przedwczesnym wytryskom. Sok z imbiru zdolny jest rozpuścić kamienie nerkowe, dodatkowo imbir pomaga w pielęgnacji włosów, zwalcza łupież.

A teraz chcę powiedzieć parę słów o znaczeniu imbiru w leczeniu raka. Olejek imbirowy dobrze łączy się z wieloma innymi olejkami eterycznymi, można go stosować z olejkiem cytrynowym, eukaliptusowym, geranium, rozmarynowym, z drzewem sandałowym, paczuli, bergamotką, drzewem różanym, pomarańczowym kadzidłem... także jak widzimy jest bardzo bezpiecznym olejem.

Wracając do kuracji nowotworów za pomocą imbiru, to mówi się, że imbir jest kuzynem przeciwnowotworowej substancji kurkumy, która ma zdolności obkurczające guzy. Nie jest to tajemnicą, że guzy nowotworowe często powracają w formie przerzutów, które bywają większe i silniejsze niż pierwotne, stąd ich nazwa - "metasize", czyli bardzo agresywna forma nowotworu. Wielu badaczy raka dochodzi do jednego wniosku, te wtórne agresywne guzy, które z reguły zabijają chorych powstają w wyniku źle przeprowadzonej pierwszej kuracji. Tym czasem imbir uchodzi za ten, który praktycznie nie ma skutków ubocznych i skutecznie zabija komórki nowotworowe, w dodatku można go stosować jako żywność. Szczególnie pomocny jest przy raku prostaty.

Olejki imbirowe potrafią zadziałać poprzez aromatoterapię, przynoszą ulgę w nudnościach u osób podczas chemioterapii, poprawiają apetyt, pomagają w dobrym samopoczuciu... już samo wąchanie imbiru poprawia kondycję chorej osoby. A jeszcze większe korzyści przynoszą masaże z odrobinką oleju imbirowego i kąpiele.

Filipińczycy codziennie piją imbirową herbatę zwaną "salabat" i dożywają w zdrowiu 100 lat i więcej. W dodatku swoją dietę wzmacniają olejem kokosowym.



9). Olej rycynowy
... kto go nie zna? Służy nam od dziecka do późnej starości. Powinien być w każdym domu. Olej rycynowy zrobił sławę na całym świecie nie tylko do celów leczniczych, kosmetycznych... tak z grubsza podam kilka jego właściwości, ponieważ o tym olejku można pisać bardzo dużo.

Olej rycynowy leczy zapalenie skóry, walczy ze zmarszczkami, nawilża skórę, redukuje trądzik, powoduje znikanie blizn, zapobiega rozstępom, zmniejsza pigmentację, działa korzystnie na włosy, stymuluje ich przyrost, leczy zakażenia skóry głowy co jest główną przyczyną łysienia, zapobiega przedwczesnemu siwieniu, leczy rany, działa jako środek przeczyszczający, redukuje zapalenie stawów, zwiększa odporność, jest wspaniały do regenerowania kręgosłupa i ma wiele innych korzyści. A to wszystko czyni kwas rycynowy, który się w nim znajduje.

Olej rycynowy z mlekiem to niesamowity ayurvedyjski środek na niestrawność żołądka, jelit, wzdęcia, zaparcia, kwasowość... i jeśli chcesz mieć zdrowy układ pokarmowy, weź szklankę zimnego mleka, dodaj jedną łyżeczkę oleju rycynowego, wymieszaj dobrze i taki napój pij raz na tydzień. Osoby, które mają ekstremalne zaparcia i organizm pełen toksyn, polecam im pić olej rycynowy z sokiem pomarańczowym. Należy zmieszać mniej więcej w tych samych proporcjach 1/4 szklanki soku pomarańczowego i tyle samo oleju rycynowego. Dobrze wymieszać i wlać tą miksturę na pusty żołądek. Po 20 minutach popijać gorącą wodą, powoli, również około 20 minut. To jest doskonały sposób na szybkie pozbycie się toksyn z organizmu, na wyleczenie zgagi, nadkwasoty.

Wiadomo, że dotoksykacja prowadzi do różnych zdrowotnych korzyści. Jeśli tej mikstury nie dajesz rady wypić, jest inna metoda na oczyszczenie toksyn z brzucha.

Weź ręcznik, namocz go w gorącej wodzie, suto skrop olejem rycynowym i obłóż brzuch na około 1 godzinę. Na kompresie można umieścić gorący termofor. Taki kompres otwiera blokady żołądkowe i jelitowe, usuwa toksyny poprzez wydalanie z jelit szkodliwych bakterii.

Następna bardzo dobra recepta z ayurvedy z oleju rycynowego i imbiru. Zagotować wodę w garnczku, dodać około 5-7 plastrów korzenia imbiru, gotować razem na wolnym ogniu około 10 minut. Do tak sporządzonej herbaty dodać 1 łyżkę oleju rycynowego, dobrze wymieszać i pić. Pić na czczo przez jeden tydzień, ta herbata poprawi trawienie.

I co jest ważne używając oleju rycynowego, przy jego stosowaniu mamy ZERO skutków ubocznych... i wspaniały detoks.

Kiedy mówimy o wzmocnieniu olejem rycynowym układu immunologicznego to powinniśmy wiedzieć, pomoże w leczeniu stwardnienia rozsianego, chorobie Parkinsona, porażeniu mózgowym, bólach artretycznych, wzmacnia kręgosłup, zapobiega wypadaniu włosów, migrenach, bolesnym miesiączkowaniu.

I podobnie jak brzuch, na obolałe stawy, kręgosłup zakładamy podobny kompres, trzymamy około godziny. Te kompresy mogą być wykorzystywane ponownie, trzeba tylko włożyć je w zimne miejsce (lodówka), później ponownie mocno rozgrzać i ponownie nadają się do użytku.

Olej rycynowy wspaniale leczy grzybice, można mieszać go z olejem kokosowym, szczególnie dobry jest w leczeniu trądzików, plamach starczych, wystarczy wcierać w chore miejsca.

W zakażeniach grzybiczych zaleca się wcześniej kąpiel chorych miejsc w soli Epsom, dopiero później nakładać olejek. Ponadto olej rycynowy wspaniale leczy powieki (w tym jęczmień), na powieki wystarczy nałożyć 1-2 kropelki olejku 2-3x dziennie. Jak pogrzebiecie w necie znajdziecie z pewnością dużo więcej zastosowań oleju rycynowego.

Uwaga; nie mogą go stosować kobiety w ciąży!

Jak widać mamy w naturze wystarczająco dużo wspaniałych ziół, za pomocą których możemy usunąć nasze choroby i poprawić stan naszego życia. Trzeba tylko wyjść naturze i ziołom na przeciw.

Vancouver
31 Dec. 2016

WIESŁAWA