ŚWIAT ENERGII

USZKODZENIA W CIELE ENERGETYCZNYM
(CZĘŚĆ 1)
LINK! DO CZĘŚCI 2

Człowiek jest istotą duchową żyjącą w ciele fizycznym otoczonym energetyczną otoką, zwaną aurą lub ciałem astralnym. Nasz świat fizyczny rozpoczyna się w naszej świadomości, który doświadczamy w postaci myśli i uczuć. Ta energia tworzona jest w trójwymiarowym świecie. Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość i cokolwiek dzieje się w naszym polu energetycznym ostatecznie manifestuje się w ciele fizycznym. Jest to uniwersalne prawo. Jeśli nasze pole energetyczne jest uszkodzone, nasze ciało fizyczne będzie miało problemy.

W dzisiejszym świecie mamy potężną ilość różnych czynników, które bombardują nasze pola energii i chociaż bywają niewidzialne działają na nas z niesamowitą siłą, np.: TV, radio, komputer, kuchenki mikrofalowe, telefony komórkowe, transmisje satelitarne. Cząsteczki energetyczne pochodzące z tych technologicznych urządzeń uszkadzają nasze pola energetyczne i stopniowo nas osłabiają. Pierwszy odczuje to układ immunologiczny, co objawi się alergiami, chorobami autoimmunologicznymi, lękami, brakiem snu, zmęczeniem i ogólnym osłabieniem układu nerwowego.

Nasz świat technologiczny niby cudowne urządzenia na poziomie fizycznym jest katastrofą dla ciała energetycznego. Czym większa technologia tym ludzie mają więcej zdrowotnych problemów. Coraz częściej, i to w młodym wieku czują się zmęczeni, mają wrażenie, że umierają od środka, zapadają na różne choroby. I nie mają pojęcia – dlaczego?

W ciele narasta stres, ból, mamy wyraźne sygnały, że organizm coś przeżywa?

Druga niszczycielska fala to: papierosy, słodycze, używki, w tym najbardziej niebezpieczne są narkotyki i inne rodzaje środków przeciwbólowych i leków maskujących objawy chorób. Przykrywają nasze problemy zdrowotne a te niestety po cichutku robią swoje, często bez naszej świadomości. W ten sposób oszukujemy nasze receptory nerwowe, które sygnalizują, że dzieje się z naszym ciałem coś złego..

Trzecia sprawa: świat rozrywki, hałaśliwa muzyka, dyskoteki pełne hipnotyzujących świateł, toksyczne budynki, sprzęty, ubrania, zabawki dla dzieci, chemia w pożywieniu.

Żyjemy w świecie wielkiej technologii, wszystko aby dogodzić własnemu ciału fizycznemu a w rzeczywistości okrutnie go niszczymy na pa polu energetycznym, co odbiera nam to co jest dla nas najcenniejsze: zdrowie, dobre samopoczucie, duchowy rozwój i życie.

Osoby, które widzą energię mogą ją określić z dokładnością anatomiczną i wiedzą jak wygląda ciało energetyczne i jak jest powiązane z ciałem fizycznym.

Jest dziewięć ważnych systemów energetycznych, każdy zaprojektowany w konkretny sposób i ma swój sens w naturze. Ogólnie biorąc najbardziej znamy: aurę, czakry, meridiany, które spełniają rolę energetycznego krwiobiegu, przesyłając energię usuwają blokady, dodają witalności, regulują przemianę materii, wzmacniają krążenie, układ oddechowy, pokarmowy, kostny, mięśniowy, limfatyczny.

Aura, czakry, meridiany to taka niewidzialna elektryka ciała w obrębie każdego ludzkiego organizmu (i zwierząt).

Jako pierwsza bywa uszkodzona aura, następnie czakry i meridiany, co źle wpływa na nasz układ nerwowy i resztę ciała. Wokół nas jest dużo silniejsza energia napływająca ze Wszechświata. Aura jest naszą osłoną, która ją reguluje i ochrania przed nagłym uderzeniem w ciało, np. szkodliwego promieniowania. Ponadto w dzisiejszych warunkach kiedy mamy dużo sztucznych źródeł energii, bezprzewodowych telefonów, komputerów, te szkodliwe bezpańskie sztuczne energie niszczą nasze subtelne pola.

Czakry mogą być zablokowane lub nadmiernie otworzone, w dodatku każda na innym poziomie. Samo uszkodzenie czakr jest rzadkie, zdarza się to podczas niezwykle traumatycznych przeżyć, wielkich emocji. Bywa, że duchowe grupy szukają szybkiego przebudzenia, otwierają na siłę swoje niegotowe pola energetyczne i wpuszczają w ciało różne energie, o których nawet nie mają pojęcia. Chcą ekspresowego przebudzenia Kundalini pracując od razu z górnymi czakrami z pominięciem dolnych. W tym przypadku jeśli człowiek ma dziurawą aurę ściąga na siebie zbyt wielki strumień energii do niegotowego systemu energetycznego, a to wygląda jak uderzenie pioruna, i nic dobrego z tego nie wynika. Silna energia może przepalić słaby system energetyczny. Wiemy z materialnego życia, że nie możemy wpuścić wysokiego napięcia prądu przez zwykłe przewody; wysokie napięcie wymaga mocnych przewodów, transformatorów... etc. Inaczej prąd nam spali całą instalację. Podobnie jest z naszym energetycznym ciałem.

Zbyt wiele osób trenuje na sobie otwieranie trzeciego oka, czakry korony, kiedy ściągną na siebie potężny strumień kosmicznej energii, to można w ten sposób całkowicie rozwalić swoje czakry, mało tego potężna energia, która wnika w ciało szuka swojego ujścia, próbuje uwolnić się z systemu i wypełnia cały układ nerwowy podnosząc w ten sposób ciśnienie w ciele. Kiedy padnie nam nasz energetyczny system wtedy gaśnie nasze wewnętrzne światło i trzeba szukać awarii.

Pierwszym objawem, że jest z nami coś nie w porządku będą lęki, ataki paniki, paniczny strach przed śmiercią, zaburzenia pamięciowe, albo całkowite wyłączenie, dezorientacja, utraty przytomności, paraliże, śpiączki.

Jeśli ktokolwiek zacznie wprowadzać w siebie zbyt wysokie energie musi wiedzieć, że każdy różni się od siebie,  co jednemu ujdzie, to drugiemu nie. Nasze pola energetyczne mają różnorakie częstotliwości wibracji i nawet jak jesteśmy całkowicie zdrowi, wybalansowani nadmiernym forsowaniem energii możemy doprowadzić do przeładowania ciała energetycznego. To tak jakby zdrowy człowiek przejadł się i później musi odpokutować za swoje obżarstwo. Zbyt częste przejadanie się nie pozostaje bez konsekwencji, pojawi się rozstrój żołądka, i całego układu pokarmowego. Wtedy siłą rzeczy musimy stosować wyrafinowaną dietę a nawet głodówki oraz odpowiednie leczenie.

Wśród ludzi postrzegamy różne zakłócenia w czakrach, jednak obecnie najczęściej bywa zakłócana druga czakra, wtedy występują narcystyczne zaburzenia osobowości. Patologiczny narcyzm jest wzorem cech i zachowań, które oznacza zauroczenie i obsesję na własnym punkcie z wyłączeniem innych osób. Ci ludzie są niezwykle zadowoleni z siebie, mają przerost ambicji, za wszelką cenę próbują dominować w środowisku. W życiu fizycznym odbija się to w dysfunkcji układu płciowego i uszkodzeniem nerek.

Dzisiaj króluje jeszcze narcyzm duchowy, wiele osób myśli, że rozwija trzecie oko, budzi Energię Kundalini i to w trybie przyśpieszonym, a rzeczywistość pokazuje, że to przeniesienie energii prowadzi do ciężkiego patologicznego narcyzmu. Dolne czakry nie funkcjonują prawidłowo i dochodzi u tej osoby do etapu świadomości niczym u niemowlęcia, dolne czakry żyją zupełnie w innym świecie. Przykłady uszkodzonych dolnych czakr możemy obserwować każdego dnia, choćby u naszych polityków, gwiazd filmowych, sportowców, znajomych, członków rodziny. Narcystyczny rozstrój osobowości sprawia, że te osoby aby żyć szukają dla siebie podziwu, wyraźnie brakuje im empatii, widać u nich poczucie własnej ważności, wyolbrzymianie osiągnięć, talentów, nawet porównywanie siebie do boskich osób czy innych wyjątkowych, ale wszystkie muszą być piękne, idealne, błyskotliwe o nieograniczonym życiowym sukcesie. Jednym słowem wymagają nadmiernego podziwu i innych narcystycznych dostaw jak nieustanne skupienie na nich uwagi innych osób, oklaski, pochwały.

Występuje u nich brak empatii, nie są skłonni do uznania innych, identyfikowania się z ich uczuciami, pomocy dla nich, wszystko co robią jest niezwykle wyrachowane i skierowane na własny użytek. Często są zazdrośni ale bez przerwy podkreślają, że są jej całkowicie pozbawieni.

Jak wyżej napisałam, narcyzm objawia się dysfunkcją czakry seksualnej, występuje na tym poziomie emocjonalny deficyt i brakuje tej osobie siły życiowej. Nigdy nie mogą uzyskać zaufania czy kochającego partnera, toteż dręczą ich wieczne melodramaty, nowe małżeństwa, rozstania, ciągle czegoś szukają i nigdy nic nie mają, ponieważ przeszkadza im w życiu trwały obraz samego siebie, szukają podobnego zewnętrznego wzoru i niszczą swoje relacje.

Za zniszczenie czakry seksualnej odpowiada przede wszystkim relacja: matka – dziecko, kiedy w dzieciństwie będzie dziecku brakować energii matki i jej miłości. W miarę dorastania usilnie szuka zasilacza w samym sobie, we własnym zmysłowym świecie, zazwyczaj nierealnym, bajkowym i powoli zaciera granice rzeczywistości i fikcji. Tą granicę łatwo jest przekroczyć, kiedy to się dzieje wtedy bierze ster do ręki „wewnętrzne dziecko” i zaspakaja własne pragnienia tak jak chce, najczęściej przez świat wyobraźni. Już w życiu dojrzałym widzi tylko swoje zalety i obsesyjnie narzeka na niedoskonałość własnych partnerów, nie potrafi podjąć zdrowych decyzji, nie bierze odpowiedzialności za relacje, ucieka przed wyzwaniami, nigdy nie ma winy po jego stronie. Nie przynosi innym szczęścia ale sam chce go zbyt wiele. I tak naprawdę nie łatwo zaspokoić potrzeby takiej osoby.

Zanim nie zrównoważymy czakry sakralnej nie możemy ruszać do pracy z wyższymi czakrami, choćby w trosce o własne emocjonalne zdrowie. Każdy jeden nasz kontakt z innymi ludźmi, ze światem zewnętrznym jest połączeniem energii danych osób, sytuacji. Te nasze energetyczne sieci, dłuższe albo krótsze są silną wymianą emocjonalną. Mogą być zarówno pozytywne lub negatywne, a tak w energetycznej rzeczywistości są sznurami światła utworzonymi z naszej aury, która przyciąga do siebie osoby, zdarzenia, sytuacje. Wszystko zaczyna rozwijać się w górnych warstwach aury, np.; gdy zaczynamy tworzyć związek z inną osobą. Jeśli nasze nici relacji są zbyt przeciążone innymi relacjami szybko zostaje zablokowana słabsza nić, zniekształcona i rozprasza się energia niszcząc ten związek. Toteż często zdradzana osoba czuje, że dzieje się coś złego z jej partnerem. Trudno też się dziwić, że wiele związków kończy się wielkim bólem i zupełnym zerwaniem tej nici.

Zrywanie nici aury jest bolesne i po takim zerwanym związku energetyczny kanał może pozostać na długo otworzony, ciągle te osoby będą żywić urazy w kierunku osoby, która ich zraniła. Wtedy następują wycieki energii i ta osoba może stać się łatwym łupem dla negatywnych energii. Takie rany potrafią goić się latami. Widać to po obsesyjnych zachowaniach osób, które nie potrafią odejść tylko wracają nawet po długich latach, uważając, że wrócili po swoje.

Istnieje wiele energetycznych sznurów, które ważne są w naszym życiu, lecz tylko pięć jest najbardziej istotnych: sznur z poprzednich wcieleń, genetyczny, władzy rodzicielskiej, życiowych doświadczeń, innych relacji.

Każdy z nich jeśli zostanie otworzony a później zerwany i nie zagojony może zostać mocno zainfekowany i będą nam wracać nieczyste sytuacje. Wówczas wiadomo, ta osoba cierpi na dużą traumę. Czakrę sakralną możemy równoważyć szlachetnymi kamieniami w kolorze pomarańczowym.

Druga czakra ma duży wpływ na czakrę serca, nie tylko na fizyczne uszkodzenie serca, objawia się bólami głowy, dezorientacją, trudnością w nauce i wystąpią inne zakłócenia w mózgu. Serce – mózg są energetycznie połączone ze sobą za pomocą sznura bioplazmatycznego. Jeśli poczujemy w sobie złość, poczucie winy, które uderzy w naszą czakrę serca, to uczucie przeniesie się w czakrę korony, i tam również się zamanifestuje. Jeśli ktoś ma problem z partnerem odezwą się trzy czakry: sakralna, serca i korony.

W czakrze serca jest siedziba miłości i przebaczenia. Czakra wibruje w kolorze zielonym i różowym. To tutaj przechowywane są bóle i urazy. Jeśli chcemy prawidłowo funkcjonować musimy zapuścić się w nią głęboko i wykorzenić z niej wszystkie zranienia z przeszłości. Wszystko uwolnić, przebaczyć i wpuścić energię bezwarunkowej miłości. Musimy nauczyć się kochać nie tylko siebie, w dodatku miłością egoistyczną co powoduje w nas narcyzm, tylko kochać swoim sercem innych.

Zachwiana równowaga w czakrze serca i stare traumy powodują w naszym fizycznym ciele: astmę, świszczący oddech, kaszel, zaburzenia serca, płuc i problemy z piersiami. Psychologiczne emocje: gniew, nienawiść, poczucie pustki, uczucie bycia niekochanym, są wskaźnikami, że czakra serca wymaga uzdrowienia. Pierwszym elementem powinno być wybaczenie sobie i innym ludziom. Dla wielu łatwo jest to powiedzieć, niestety nie umieją tego zrobić, w ten sposób blokują w sobie strumień świadomości. Tylko uwolnienie stłumionych emocji doprowadzi czakrę serca do równowagi.

Z uzdrowieniem czakry serca nie jest łatwo, wymaga to dłuższego czasu i terapia musi być przeprowadzana w kilku etapach. Nie da się wszystkiego naprawić podczas jednej sesji. Jest to nawet nie wskazane próbować pozbyć się wszystkich złych emocji za jednym zamachem. Taka powódź zablokowanych energii może uszkodzić czakrę serca, stąd nagle zawały czy inne problemy z sercem. Z czakrą serca trzeba pracować krok po kroku. Podczas jej gojenia się będzie wylane wiele łez, usłyszymy jeszcze raz wiele narzekań,wiele ciężkich prawd, które zostały w nas zmagazynowane i nawet wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy jak mocno bolały, ile nam robiły krzywd. Na tym etapie uleczania dowiemy się o wszystkich żalach, począwszy od rodziców, nauczycieli, innych ludzi i sytuacji, wszystko co miało wpływ na nasze życie Jeśli osoba nie wycofa wszystkich żali, gniewu, rozpaczy ze swojej czakry serca, nie tylko czakra serca będzie źle funkcjonowała, odezwą się fizyczne dolegliwości w sercu i mózgu.

Osoby z uszkodzoną czakrą serca potrzebują miłości i szukają jej za wszelką cenę, jest to miłość do każdego. Takie osoby potrafią też zatrzasnąć swoje drzwi innym ludziom, nie pozwalają im odejść ze swojego życia, jest to dla nich wielka tragedia. W ten sposób jeszcze mocniej się uszkadzają często stając się tyranami, gwałcicielami i innymi sprawcami ludzkich nieszczęść. W tej grupie spotkamy psychopatów, ludzi pozbawionych jakichkolwiek uczuć. Ta grupa ludzi ma zniszczoną czakrę serca i powinni szukać profesjonalnej pomocy.

Miłość jest dostępna dla wszystkich, nie ma osoby wyjętej z tej ramy, wszyscy mamy prawo do miłości, ale nie wolno własną miłością zniewalać innych.

Kolor zielony w czakrze serca odnosi się do tlenu, powietrza, różowy do czystej miłości. Kiedy zrównoważymy czakrę serca poczujemy w sobie niesamowity spokój. To naprawdę jest cudowne uczucie. Jeśli człowiek doprowadzi czakrę serca do takiego stanu może już świętować, wiadomo, że idzie prawidłową drogą, przez jego energetyczne kanały przepływa bezwarunkowa miłość.

Do równowagi czakry serca przydatne są różowe i zielone kamienie szlachetne.

Siódma czakra – korony znajduje się w górnej części głowy i bywa w kolorze białym lub fioletowym. Jest źródłem mądrości i myśli. Związana z móżdżkiem, który kontroluje postawy i równowagę. Odnosi się do szyszynki, która jest punktem wejścia do krainy Ducha. Szyszynka zawiera drobne kawałki wapnia, który zależy w dużym stopniu od środowiska, produkuje melatoninę, pomaga nam zredukować procesy starzenia się, równoważy ciało, hamuje rozwój komórek nowotworowych. Czakra korony jest siedzibą wyższych świadomości osobistych i kosmicznych. Jest naszym połączeniem z Najwyższym Źródłem. Dopóki jest nieprzebudzona i w pełni nie rozwinięta nie ma takiej opcji aby połączyć się z Uniwersum.

Widzimy jak szeroko otwarta jest czakra korony u noworodków, które są w pełni połączone z Najwyższym Źródłem, podczas gdy inne czakry dopiero będą się rozwijały w miarę jak dziecko rośnie. Póki co są w zalążkach. Pierwsza czakra korzenia zaczyna się rozwijać kiedy dziecko ma 6 miesięcy. Im więcej przybywa czakr tym mocniej zamyka się czakra korony. Główka dziecka twardnieje. U dzieci i młodzieży rozwijają się mocniej dolne czakry, następnie średnie, górne bywają w stanie uśpienia, zazwyczaj budzą się kiedy już jesteśmy dojrzali. Bardzo ważne aby nie łamać tych schematów i nie budzić wyższych czakr kiedy są jeszcze nie gotowe, nie nadszedł na nich jeszcze czas. Nie rozrywajmy pąka róży kiedy niedojrzały bo nigdy nie ujrzymy jego barwy .... to moje słowa, które jeszcze raz tutaj zacytuję. A jak wiemy, dzisiaj jest to nie przestrzegane i szczególnie młodzież wprzódy bierze się za budzenie górnych czakr, z pominięciem dolnych. Te osoby często doświadczą psychozy.

Czakra korony połączona jest do eterycznej warstwy aury, zwanej ciałem duchowym, które jest ostatnią zauważalną warstwą aury. Czakra korony jest centrum energii, z którego otrzymujemy nasze kierownictwo duchowe i inspirację. W tym miejscu znajduje się nasze połączenie ze Wszechświatem.

Kolor tej czakry odnosi się do Wszechświata, powszechnie uważa się, że jest fioletowy, biały, ale na kolor siódmej czakry wpływa Wszechświat, zależy od poziomu, z którym bywa połączona, toteż może być także złota, w kolorze magenty, zielona- fiołkowa, zielono – różowa.

Aby uzyskać połączenie ze Wszechświatem wszystkie pozostałe czakry muszą być wyrównane i funkcjonować na jednym poziomie. Nie ma innej drogi do połączenia z Boskim Źródłem.

Zablokowanie czakry korony wyświetla u tej osoby poczucie odcięcia od otoczenia, wyobcowania, brak celu w życiu, brak wiary w cokolwiek, niska samoocena. Objawia się ciągłymi migrenami, zmęczeniem, uszkodzeniami mózgu, uszkodzeniami nerwów, schizofrenii i innymi psychozami.

Nadczynność czakry korony może objawić się brakiem etyki, niedojrzałymi i nadmiernymi pragnieniami, megalomanią, nadużyciem władzy, to są typowi egomani. Czakra korony może być nadmiernie otworzona, gdy w dzieciństwie nastąpiły nadużycia fizyczne, seksualne lub emocjonalne.

Fizyczne problemy wynikające z nadmiernie otworzonej siódmej czakry to problemy ze skórą, choroby mięśni, brak koordynacji ruchowej, nadwrażliwość na światło i dźwięk.

Można ją balansować za pomocą kamieni szlachetnych takich jak biały górski kryształ, ametyst. Oba te kamienie uchodzą za największych uzdrowicieli z królestwa minerałów, służą do równowagi wszystkich czakr. Robią doskonałą pracę porządkową zwiększając ciało subtelne i reperują aurę.

Biały kryształ pomaga w pamięci, koncentracji, wysyła lecznicze energie do każdego obszaru, który jest w potrzebie.

Następnym ważnym kamieniem szlachetnym jest rutylowy kwarc, szczególnie do osobistej przemiany, pomaga w odzyskaniu utraconej pamięci i zaburzeniach neurologicznych.

Selenin wprowadza w czakrę korony anielski spokój, ochrania, usuwa blokady z ciała subtelnego, zwiększa poczucie pokoju, harmonii.

cdn...

1 Dec. 2011


WIESŁAWA